شارك في فيسبوك شارك في تويتر شارك في واتساب

سرمایه گذاری املاک در ترکیه 2021

08/02/2024 سرمایه گذاری در ترکیه 1086 سرمایه گذاری املاک در ترکیه 2021

عناوین مقاله

1 چرا باید سرمایه گذاری املاک در ترکیه کرد؟

ترکیه نه تنها از جذابترین کشورها برای دریافت تابعیت دوم است، ولی ترکیه امروز یک بازیگر اصلی در صحنه جهانی محسوب می شود، و از اهمیت بالائی در بین کشورهای جهان برخوردار است، و یکی از کشورهایی است که شاهد توسعه شتابزده و همه جانبه در زیرساخت های خود می باشد. موقعیت استراتژیک آن بین شرق و غرب آن را به قبله گاه خارجیان از همه جا تبدیل کرده است، همچنین ترکیه دارای یک بازار املاک بسیار جذاب است که می تواند بازدهی سرمایه گذاری خوبی را به دست بیآورد. همچنین، بسیاری از تسهیلات حقوقی، روند های اسکان و معماری در ساختمان های نوساز در ترکیه وجود دارد.

2 کدام مناطق ترکیه دارای بیشترین سرمایه گذاری املاک هستند؟

إستانبول به عنوان محبوبترین و مرغوبترین مقصدی برای سرمایه گذاری املاک نمایان می شود. زیرا إستانبول مرکز فرهنگی، اقتصادی و تاریخی باستانی این کشور است. پس از آن شهر ساحلی آنتالیا، بدروم و آنکارا قرار دارند.

3 محدودیت های اعمال شده بر خرید املاک در ترکیه از سوی اتباع خارجی چیست؟

خرید املاک در ترکیه آسان است ولی مشمول برخی از محدودیت ها است که مهمترین آنها به شرح زیر است:
• بر اساس ماده 35، اتباع خارجی باید شهروندان کشورهائی باشند که ترکیه به آنها اجازه مالکیت در زمین خود را می دهد.
• امکان مالکیت املاک در مناطق امنیتی و مناطق نظامی ممنوعه وجود ندارد.
• تبعه خارجی مجاز به مالکیت حد اکثر 30 هکتار می باشد.

ترکیه همیشه با طبیعت شگفت انگیز ، آب و هوای فوق العاده ، موقعیت بی نظیر و تاریخ باستانی خود چشم جهان را خیره کرده است ، ترکیه مقصد مرغوب اتباع خارجی از همه ملیت ها بوده است ، و با نام "میهن دوم" معروف شده است ، امروز ترکیه فرصت های نا محدودی را به تجار ، دانشجویان ، کارمندان و بازنشتگان فراهم می کند تا به ترکیه بیایند و در املاک سرمایه گذاری کنند ، املاکی که به راحترین راهی برای اتباع خارجی و مهاجرانی تبدیل شده است که مایل به زندگی در ترکیه یا دریافت تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در ترکیه هستند ، زیرا دریافت تابعیت ترکیه در عرض دو ماه یا کمتر میسر می شود سپس می تواندد از مزایای آن در همه کشورهای جهان بهرمند شوند .

چرا باید در املاک ترکیه سرمایه گذاری کرد؟

ترکیه نه تنها یکی از جذابترین کشورها برای دریافت تابعیت دوم است بلکه ترکیه امروز یک بازیگر اصلی در صحنه جهانی محسوب می شود و از اهمیت بالائی در بین کشورهای جهان برخوردار است، و یکی از کشورهائی است که شاهد توسعه همه جانبه و روزآفزونی در زیرساخت های خود می باشد. همچنین موقعیت استراتژیک خود بین شرق و غرب آن را به قبله گاه اتباع خارجی از همه جا تبدیل کرده است، همچنین ترکیه دارای بازار املاک بسیار جذاب است که می تواند بازدهی سرمایه گذاری بالائی را به دست بیآورد به ویژه در شهر استانبول که پر از پروژه های توسعه املاک جدید می باشد. علاوه بر آن، ترکیه یک منطقه جذب کننده را برای مهاجرین تشکیل می دهد، زیرا این کشور قدرت به کار  و فعالیت در زمینه اقتصادی را با سبک زندگی غربی ترکیب کرده است ، این ترکیب ترکیه را به یک فرصت سرمایه گذاری بزرگی تبدیل کرده است . همچنین بسیاری از اصلاحات در سیستم های قانونی و روند های اسکان و معماری در ساختمان های جدید در ترکیه وجود دارد.

مزایای خرید املاک در ترکیه:

1- قیمت ارزان املاک در ترکیه نسبیت به سایر کشورهای:

به دلیل تاخیر حاصل در ورود بازار املاک ترکیه به پلتفرم بین المللی، قیمت خانه در ترکیه مهاجران و  شهروندان خارجی از سایر کشورها را جذب می کند . برای مثال، می توان مجللترین آپارتمان های مبله در شهر های ساحلی را با بهترین قیمت داشت.

2- املاک در ترکیه برای سرمایه گذاری بلند مدت ایده آل است:

کسانی که دنبال سرمایه گذاری های بلند مدت هستند می توانند به بازار املاک در ترکیه تکیه بدهند، زیرا این بازار می تواند بازدهی سرمایه گذاری بالائی را با توجه به آفزایش فعلی قیمت املاک به همراه داشته باشد. با حد اقل نگهداری سالانه، املاکی که در ترکیه خوب نگهداری می شوند می توانند بازدهی خوبی را در سرمایه گذاری بلند مدت به دست بیآورند.

3- گزینه های مختلف سکونت:

گزینه های متنوع از ساختمان های مجلل و ساختمان های نوساز و بودجه یکی از بیشترین دلایلی است که اتباع خارجی را به خرید املاک در ترکیه تشویق می دهد، زیرا گزینه های آپارتمان های مجلل رو به دریا و آپارتمان های معمولی مناسب هر بودجه بسیار متنوع هستند.

4- هزینه زندگی در ترکیه  پائین است:

زندگی در ترکیه نسبت به هر کشوری از کشورهای اروپائی یا کشورهای آمریکای شمالی کم هزینه محسوب می شود.

5- سهولت تملک و خرید املاک در ترکیه:

دولت ترکیه تسهیلات زیادی را برای تضمین سهولت مالکیت املاک در ترکیه از سوی اتباع خارجی ارائه داده است .

6- دریافت تابعیت ترکیه:

دریافت گذرنامه ترکیه یکی از مهمترین مزایای خرید یک ملک در ترکیه است. بنا بر این، بسیاری از اتباع خارجی که دنبال منزل دوم هستند گزینه ایده آل خود را در ترکیه پیدا می کنند. زیرا سریمایه گذاری در ترکیه با حد اقل 400 هزار دلار امکان دریافت تابعیت ترکیه را در مدت 60 روز میسر می کند.

بهترین مکان ها برای سرمایه گذاری املاک در ترکیه:

1- إستانبول:

مقاصد مهاجران خارجی برای سرمایه گذاری و زندگی در ترکیه بسیار متعدد است، با این وجود، استانبول به عنوان محبوب ترین و مرغوبترین مقصدی برای سرمایه گذاری املاک نمایان می شود. زیرا إستانبول مرکز فرهنگی، اقتصادی و تاریخی کشور است. با توجه به اینکه استانبول بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر در ترکیه است و از 39 ایالت تشکیل می شود، این امر آن را به یک مرکز برای آموزش ، گردشگری و صنایع تجاری تبدیل کرده است . بنا بر این، املاک در این شهر یک بازاری معروف و بسیار امیدوار کننده ای محسوب می شود. از سال 2013 تا کنون، بیش از 40000 ملک از سوی اتباع خارجی خریداری در إستانبول شده اند که یک بازار داغ برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می شود و املاک با قیمت معقول در حومه شهر موجود است. إستانبول بر زندگی امروزی با مدرنترین زیرساخت، مهندسی معماری، وسایل رفاهی و امکانات در منطقه مانند کافه ها، رستوران ها، پارک ها، استخرها، وغازه های تجاری و سالن های ورزشی تمرکز دارد.

علاوه بر آن، محله ها تنوع بسیار بالائی دارند، برخی از مناطق نوساز بوده و ساختمان های آن سامان یافته است، و برخی دیگر مانند Nişantaşı وTaksim وKarakoy وCihangir سنتی محسوب می شوند. به طور کلی، إستانبول گزینه های بسیاری را برای شهروندان خارجی که مایل به زندگی تا آخر عمر در آن هستند فراهم می کند از جمله فرصت های شغلی، آموزش، بهداشت و غیره.

2- آنتالیا:

آنتالیا در جنوب ترکیه واقع می شود، و یکی از معروفترین مقاصد تابستانی برای ساکنان بومی و خارجی محسوب می شود. طبق کالج آمار ترکیه TUIK امروز بیش از 100000 خارجی در آنتالیا زندگی می کنند.

با توجه به سواحل پرچم آبی، آب و هوای مطبوع و مجتمع بزرگ مسافران، آنتالیا یکی از بهترین مناطق برای خرید املاک در ترکیه شمرده می شود. این شهر ساحلی سومین مقصد محبوب برای مسافران ترکیه می باشد.

3- بدروم:

این شهر ساحلی ویلاهایی رو به دریا، منازل سنگی و ویلاهای مستقل با پارک های بزرگ را فراهم می کند. با توجه به آب و هوای مطبوع آن، شهر بدروم یک مکان بسیار خوب برای گذراندن زمستان محسوب می شود. این شهر دارای یک مجتمع بزرگ برای انگلیسی هائی می باشد که تصمیم به استقرار در آنجا گرفتند.

4- آنکارا:

پایتخت آنکارا مقصد محبوب نیروی انسانی محسوب می شود، همچنین قیمت املاک در آنکارا نسبت به استانبول ارزانتر است، بنا بر این، اگر دنبال زندگی در یک شهر بزرگ هستید و دوست ندارید مبالغ هنگفتی را سرمایه گذاری کنید آنکارا می تواند مقصد مناسبی برای شما باشد زیرا این شهر بسیاری از فرصت های تجاری و گزینه های خرید متعددی را در مجاورت مناطق اصلی جذب فراهم می کند.

مواردی که هنگام خرید املاک در ترکیه توسط اتباع خارجی باید رعایت کرد:

هنگام بررسی خرید املاک در ترکیه، شما به پول زیادی برای لذت بردن از زندگی در دریای مدیترانه نیاز ندارید. زیرا ترکیه راه حلهای سکونت زیادی را با قیمت معقول برای مهاجران ارائه می دهد.

موارد زیر از مهمترین مواردی است که هنگام خرید املاک در ترکیه باید در نظر گرفت:

1- ویزا واقامت:

هنگام بررسی خرید ملک در ترکیه، باید مجوز اقامت و شماره شناسنامه اتباع خارجی از سوی اداره امور اتباع خارجی دریافت کرد تا بتوان امور خرید ملک را پیگیری کرد.

2- اقدامات روتین:

بر اساس قوانین ترکیه، انتقال مالکیت در اداره های ثبت املاک انجام می شود، شما ممکن است مجبور شوید دو نوع از اسناد مالکیت را امضا کنید (سند مالکیت و سند زمین). همچنین دریافت گواهی سکونت کاری سختی است و شاید نیاز به زمان طولانی داشته باشد. بنا بر این، بهتر است با کارشناسان املاک متخصص در تنظیم املاک اتباع خارجی مشورت بگیرید.

3- مشاوران املاک و هزینه های کمسیون در ترکیه:

معمولا مشاور املاک 4% قیمت ملک را به عنوان هزینه های کمسیون دریافت می کند. اگرچه این قیمت منصفانه است اما شما نیز می توانید مذاکره کنید.

4- سند مالکیت در ترکیه:

هزینه های دریافت سند مالکیت یا تاپوی ترکیه 4% ارزش ملک است که عبارت از یک سند قانونی است که مالکیت ملک را از شخصی به دیگری منتقل می کند .

5- وام املاک در ترکیه:

اقدامات ثبت مالکیت مانند وام های املاک از طریق اداره های ثبت اراضی در ترکیه انجام می شود. اگر نیاز به تامین مالی برای سرمایه گذاری در املاک ترکیه داشته باشد چندین گزینه دارید:

  • می توان تسهیلات مالی را از توسعه دهنده املاک خود دریافت کرد که می تواند به شما در گزینه های وام املاک کمک کند . مبلغ وام از 30 الی 35% ارزش ملک به مدت پنج سال است.
  • دریافت وام از کشور سرمایه گذار اگر نرخ سود پائیین باشد .
  • شما می توانید وام املاک را از یک بانک ترکیه ای دریافت کنید . زیرا اکثر بانک های ترکیه تا 70% ارزش ملک را و تا مدت 15 سال به اتباع خارجی ارائه می دهند.

محدودیت های اعمال شده بر خرید املاک در ترکیه از سوی اتباع خارجی:

خرید املاک در ترکیه آسان است ولی برای اتباع خارجی محدودیت هایی وجود دارد:

  • بر اساس ماده 35، اتباع خارجی باید شهروندان کشورهایی باشند که ترکیه به آنها اجازه داشتن املاک را می دهد.
  • شما نمی توانید املاکی را در مناطق امنیتی یا مناطق نظامی ممنوعه داشته باشید.
  • تبعه خارجی مجاز به مالکیت حد اکثر 30 هکتار است.

 

منابع: getgoldenvisa +turkeypropertybeys
ویرایش: damasturk

پروژه های برجسته

شروع می شود از

$ 315.700

شروع می شود از

$ 83.000
پروژه های بیشتر

مشاوره فوری املاک و مستغلات

+90 555 160 50 00
whatsapp-icon