شارك في فيسبوك شارك في تويتر شارك في واتساب

سرمایه گذاری در ویلاهای استانبول 2021

(18)

شهر إستانبول که مرکز بازار املاک در ترکیه محسوب می شود گزینه های متعددی را برای کسانی که مایل به تملک ویلاهای فروشی در استانبول هستند ارائه می دهد. پس از ظهور همه گیری کووید- 19، و از روی تمایل به دوری از اختلاط، تقاضای ویلاها بیشتر شد، دلیل دیگر اینکه ویلاها فرصت سرمایه گذاری خوبی را برای سرمایه گذاران از نظر آفزایش سریعتر قیمت آن در مقایسه با گزینه های مسکونی دیگر فراهم می کنند .

انواع ویلاها در شهر إستانبول:

1- ویلاهای تاریخی قدیمی:

کاخ و سرای نیز نامیده می شوند، این ویلاها با توجه به ارزش تاریخی آن گرانترین است زیرا اکثر آنها در زمان امپراتوری عثمانی ساخته شد. اکثر این ویلاها در مرکز استانبول و مناطق نزدیک به مرکز به ویژه دو لبه بسفر قرار دارند و طبقه بسیار ثروتمند سرمایه گذاران را جذب می کنند .

2- ویلاهای مدرن مشرف به بسفر:

دارای طراحی های امروزی است و در دو لبه تنگه بسفر در قلب استانبول قرار دارند که یا در مجاورت آن یا مستقیما بر آن مشرف است.

3- ویلاهای مدرن امروزی خارج از مرکز شهر:

این ویلاها رایجترین نوع در إستانبول هستند، دارای قیمت مناسب در مقایسه با دو نوع قبلی است، و در داخل مجتمع های ویلائی مدرن و امروزی قرار دارند، و در مناطق بیلیک دوزو، باشاک شهیر، بیوک چکمجه در قسمت اروپائی و در اسکدار و چکمجه کوی در قسمت آسیائی پخش می شوند. 

سبک ها و متراژ های ویلاهای فروشی در استانبول:

1- سبک های ویلاها در إستانبول:  

 • ویلاهای مستقل: مطلوبترین ویلاها برای سرمایه گذاران هستند زیرا درجه حریم خصوصی در آنها بسیار بالاست، معمولا از دو تا سه طبقه تشکیل می شوند و با تعدادی اتاق تا 1+10 می رسد.
 • ویلاهای دوقلو: ویلاهای دوقلو از دو ویلای مجاور تشکیل می شوند که بوسیله یک دیوار از هم جدا می شوند، و معمولا هر دو دارای یک طراحی و یک مشخصات هستند و تا حدودی از ویلاهای مستقل ارزانتر است.
 • ویلاهای تاون هاوس: که ارزانترین ویلاها هستند و عبارت از گروهی از ویلاهای مجاور و نزدیک به هم هستند، دارای یک طراحی و مشخصات هستند و معمولا متراژ آنها پائینتر است.

با توجه به تعداد طبقات، شهر إستانبول سبک های دیگری از ویلاها را ارائه می دهد مانند ویلاهای دوبلکسی که از دو طبقه تشکیل می شوند، و ویلاهای تریبلکسی که از سه طبقه تشکیل می شوند و خانواده های بزرگ آن را ترجیح می دهند، و ویلاهای لوفت یک طبقه ای است که دارای سقف بسیار بلند و یک طبقه معلق می باشد، این انواع از ویلاها کمیاب هستند و می توان از آنها به عنوان منزل یا دفتر استفاده کرد. ویلاهای دوبلکس و تریبلکس رایجترین ویلاها در شهر استانبول و مرغوبترین ویلاها برای سرمایه گذاران هستند.

2- متراژ ویلاهای فروشی در شهر إستانبول:

گزینه های اتاق ها در ویلاهای فروشی در إستانبول از 3+1 در ویلاهای کوچک و در اغلب اوقات با متراژهای حد اقل 250 متر مربع شروع می شوند، و این گزینه ها در ویلاهای بزرگ به بیش از 10+1 و متراژهای بیش از 1000 مترمربع می رسند. یک سیستم مدرن برای ویلاها وجود دارد به این صورت که مجتمع های ویلائی ساخته می شوند که متراژ ویلاهای آن متفاوت است کوچک، متوسط و بزرگ است و با قدرت خرید سرمایه گذاران متناسب است، و در عین حال سرمایه گذاران را از خدمات اجتماعی مشترک محروم نمی کند.

محبوبترین مناطق برای سرمایه گذاران:

هر سمت از دو سمت شهر إستانبول "اروپائی و آسیائی" گزینه های متنوعی از پروژه های ویلائی لوکسی را ارائه می دهد که با وقاعیت اجتماعی و اقتصادی آن متناسب است.

1- ویلاهای سمت اروپائی إستانبول:

مناطق سمت اروپائی إستانبول از نظر سرمایه گذاران مطلوبیت بیشتری برای سرمایه گذاری در ویلاها دارد، مهمترین مناطق گسترش ویلاها عبارتند از:

منطقه بیلیک دوزو که از یک سمت مشرف بر دریای مرمره و از سمت دیگر بر بیوک چکمجه می باشد با پروژه های ویلائی امروزی مجلل با گزینه ها، سبک ها و متراژ های متنوع متمایز می شود، این امر آن را به یک نقطه جذب برای دوستداران زندگی در ویلاها تبدیل کرده است.

بسیاری از پروژه های ویلائی امروزی با متراژها و سبک های گوناگون در منطقه باشاک شهیر قرار دارد که یکی از پر رونقترین مناطق استانبول در زمینه املاک و جذب کننده ترین آنها برای سرمایه گذاران محسوب می شود.

منطقه بیوک چکمجه با توجه ساحل طولانی آن بر دریای مرمره و دریاچه بیوک چکمجه و  دوری نسبی آن از مرکز که فضای آرامی را به آن می پخشد یک مرکز برای پروژه های ویلائی در استانبول محسوب می شود ، این امر آن را به یک مرکز برای جذب اشخاص مایل به خرید ویلای فروشی در استانبول تبدیل کرده است .

 • ویلاهای فروشی در سارییر:

سارییر با اشراف بر تنگه بسفر یکی از مهمترین مناطق ویلائی در سمت اروپائی محسوب می شود.

2- ویلاهای سمت آسیائی إستانبول:

 • ویلاهای فروشی در منطقه اسکودار:

موقعیت آن در مجاورت تنگه بسفر و ارتباط آن با مرکز شهر از طریق یک شبکه حمل و نقل قوی در کنار طبیعت زیبایش آن را به یک مرکز جذب مهمی برای کسانی که مایل به تملک ویلاها در استانبول هستند تبدیل کرده است.

منطقه بیکوز یکی از قدیمیترین، آرام ترین و پرآرامش ترین محله های استانبول محسوب می شود، این منطقه بر تنگه بسفر مشرف است، و علاوه بر ویلاهای تاریخی و شخصی، بسیاری از پروژه های ویلائی مدرن را در برمیگیرد .

 • ویلاهای منطقه چکمه کوی:

در کنار پروژه های ویلائی قدیمی، تعداد زیاد پروژه های ویلائی مدرن و مجتمع های ویلائی از ویژگی های منطقه چکمه کوی می باشد .

مزایای ویلاهای إستانبول:

1- مزایای ویژه ویلاهای إستانبول:

 • طراحی های داخلی و خاجری مدرن.
 • رعایت استاندارد های ساخت وساز جهانی مقاوم در برابر زلزله و منعکس کننده صدا و گرما ، استفاده از سیستم گرمایش بر اساس گاز طبیعی .
 • در دسترس بودن خدمات عمومی مانند استخرها، سالن ها، حمام ها، سونا و غیره.
 • تامین حریم خصوصی بالا در خانواده از طریق ارائه یک حمام، یک دوش و یک رختکن مخصوص در هر اتاق خواب در ویلا.
 • تزئینات داخلی و خارجی با کیفیت بالا که تجمل و اصالت را جلوه می دهد مانند سقف های بلند، پنجره های بزرگی که اجازه استفاده کامل از روشنائی روز را می دهد.
 • استفاده از سیستم ویلاهای هوشمندی که فرصت استفاده از فنآوری های مدرن برای مدیریت امور منازل از راه دور را به سرمایه گذاران می دهد .
 • اشپزخانه های مدرن با متراژهای بالا.
 • بالکن های بزرگ و نماهای منظم و مدرن.

2- مزایای ویژه مجتمع های ویلائی:

 • موقعیت ها و چشم اندازهای زیبا: اکثر ویلاها در مناطق آرام، دور از سروصدا و در دل طبیعت و جنگل ها قرار دارند، و تعدادی از آنها دارای چشم انداز دریائی هستند .
 • فضاهای سبز داخلی: دارای فضاهای سبز و باغ های بزرگ که بازیباترین طراحی های امروزی طراحی و تزئین می شود.
 • خدمات اجتماعی: همه خدمات مورد نیاز ساکنان مانند استخرها، سالن های ورزشی، سینما ها، پارکینگ ها وغیره فرآهم و باکیفیت بالاست.
 • سیستم امنیتی محکم: که در حضور کامندان حراست در ورودی های مجتمع ها و دوربین های مداربسته 24 ساعته نمایان می شود.

قیمت ویلاهای فروشی در استانبول:

عواملی که بر قیمت ویلاها در إستانبول تأثیر می گذارند:

- موقعیت و اهمیت: ویلاهای واقع در دو لبه تنگه بسفری که مرکز شهر استانبول را تشکیل می دهد گرانترین ویلاها محسوب می شوند، هرچه از دو لبه بسفر به سمت داخل دور شویم قیمت ویلاها کاهش پیدا می کند .

- متراژ ها و سبک ها: هرچه متراژ زیرساخت ویلا و قسمت های داخلی آن بیشتر باشد هزینه آن نیز بالا می رود.

- کیفیت ساختمان: کیفیت ساختمان به صورت چشمگیر بر هزینه های آن تأثیر می گذارد که در نتیجه در قیمت ویلا منعکس می شود.

- خدمات اجتماعی: ویلاهائی که در مجتمع های مسکونی مدرن واقع می شوند و خدمات اجتماعی متنوعی را ارائه می دهند در مقایسه با همتایان خود قیمت بالاتری و ارزش بیشتری داند .

نگاه کلی به قیمت ویلاها در مناطق إستانبول:

ویلاهای مشرف بر بسفر به ویژه ویلاهای واقع در لبه اروپائی تنگه بسفر گرانترین ویلاها در شهر إستانبول محسوب می شئند.

1- میانگین قیمت ویلاها در مناطق إستانبول – سمت آسیائی:

میانگین قیمت ویلاها در آن از 2 ملیون لیر ترکیه در منطقه شیله بر دریای سیاه تا 50 ملیون در دو منطقه اسکودار و بیکوز در مجاورت تنگه بسفر که بالاترین قیمت دارند متفاوت است، در این میان، قیمت ویلا 6-4 ملیون در چکمه کوی می باشد و در منطقه بندیک در نزدیکی فردوگاه صبیحه 7-3 ملیون است.

2- میانگین قیمت ویلاها در مناطق إستانبول – سمت اروپائی:

قیمت این ویلاها با توجه به موقعیت آن و نزدیکی به تنگه و چشم اندازهای آن آفزایش می یابد ، که قیمت ویلاهای نزدیک به بسفر از 20 ملیون لیر ترکیه شروع می شود  وبه بیش از 100 ملیون می رسد.

اهمیت سرمایه گذاری در پروژه های ویلائی در إستانبول:

تقاضای ویلاهای اجاره ای و فروشی در شهر استانبول در حال آفزایش مستمر است، در مقابل عرضه محدود است، بنا بر این، شهر استانبول یکی از پراهمیت ترین شهر های ترکیه از نظر سرمایه گذاری در پروژه های ویلائی محسوب می شود. همچنین می توان گفت که سودی که سرمایه گذار می تواند در هنگام فروش ویلای سرمایه گذاری شده به دست بیآورد بسیار بیشتر از سود آپارتمان هاست، به ویژه اگر ویلا در پروژه های در دست ساخت خریداری شود درصد سود سرمایه گذار در آینده بسیار آفزایش می یابد.

سرمایه گذاری در پروژه های ویلائی در إستانبول و دریافت تابعیت ترکیه:

اهمیت سرمایه گذاری در پروژه های ویلائی در إستانبول محدود به آفزایش سریع قیمت املاک و بازدهی آن نمی باشد، بلکه شرایط دریافت تابعیت ترکیه را با اقدامات کمتر و آسانتر فراهم می کند.

با املاک داماس ترک سرمایه گذاری شما در ویلاهای إستانبول ایمن است:

شرکت املاک داماس ترک با توجه به تجربه طولانی خود در زمینه املاک در استانبول و تیم کاری متخصص خود، مشاوره های املاک را با شفافیت بالا به سرمایه گذاران مایل به سرمایه گذاری در ویلاها در استانبول از جمله پیگیری امور حقوقی و اداری و همه اقدامات و تسهیلات دیگر  می دهد.

 

ویرایش: damasturk

 

 
ادامه مطلب اقرأ أقل