شارك في فيسبوك شارك في تويتر شارك في واتساب

املاک فروشی در آنتالیا 2022

08/02/2024 سرمایه گذاری در ترکیه 1243 املاک فروشی در آنتالیا 2022

عناوین مقاله

شهر آنتالیا در بین پرفروشترین شهرهای ترکیه در زمینه املاک در ترکیه محسوب می شود، طوری که پارسال در رتبه پنجم پس از إستانبول، آنکارا، ازمیر و بورسا قرار گرفت. علاوه بر  فرصت های شغلی فراوان و راه اندازی پروژه های سود آور ، آب و هوای گرم ، طبیعت شگفت امگیز ، دریا و سواحل زیبا و فراوانی اماکن تفریح گوناگون از ویژگی های شهر ساحلی زیبای آنتالیا است ، این شهر در مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ ترکیه سبک زندگی لذت بخش تر ،  راحت تر  وکم هزینه تر ی از لحاظ معیشت را ارائه می دهد . علاوه بر آن، ساکنان آن در تعامل با اتباع خارجی از همه فرهنگ ها خوش برخورد هستند . همه این ویژگی ها باعث افزایش تمایل مهاجران ترک و خارجی به زندگی در این شهر زیببا می شوند . اهمیت روز آفزون و آفزایش تقاضای املاک در این شهر، آن را پس استانبول در رتبه دوم از لحاظ فروش املاک در ترکیه به اتباع خارجی قرار داد.

مناطق محبوب سرمایه گذاران در انتالیا 2021:

شهر آنتالیا از 19 منطقه تشکیل شده است که 12 منطقه از آنها بر ساحل دریای مدیترانه قرار دارند . پنج منطقه از این مناطق مرکز شهر را تشکیل می دهند ، می توان املاک در آنتالیا با توجه به تمایل سرمایه گذاران به صورت زیر تقسیم کرد:

مناطق مرکز شهر در آنتالیا:

با توجه به ویژگی های بسیار مهم از قبیل نشاط و فعالیت ، فراوانی امکانات بزرگ خدماتی و تفریحی و مؤسسات دولتی گوناگون ، سرمایه گذاران در زمینه املاک آن را ترجیح می دهند ، زیرا ویژگی های مذکور در آسایش در زندگی ، کار ، حمل و نقل و استفاده از این امکانات و خدمات مؤسسات جلوه می شود .

منطقه کنیالتی:

منطقه کنیالتی که در قسمت غربی مرکز شهر آنتالیا قرار دارد ، جلوتر از مناطق آنتالیا از لحاظ تمایل سرمایه گذاران در زمینه املاک در این شهر  قرار دارد .

منطقه کبپز:

 منطقه کپز که در قسمت شمالی قرار دارد پروژه شهر پزشکی آنتالیا رادربرمیگیرد ،که به تازگی ساخت آن شروع شده است ، این امر می تواند این منطقه را به یک مرکز پزشکی تبدیل کند و فعالیت اقتصادی را به شدت آفزایش دهد . قیمت املاک در کپز در مقایسه با سایر مناطق مرکزی آنتالیا ارزانتر می باشد ، ملاحظه می شود که منطقه کپز در راس مناطق آنتالیا از لحاظ آفزایش سالانه قیمت املاک قرار دارد .

منطقه مراد پاشا:  

این منطقه قلب تپنده شهر شمرده می شود، زیرا شامل مرکز گردشگری شهر قدیمی "کاله ایچی" می شود . محله های لارا، کوزال اوبا، فنر  و شیرین یالی از باکلاسترین محله های این منطقه محسوب می شوند ، و در گروه گرانترین محله ها از لحاظ قیمت در این شهر قرار می گیرند .

منطقه دوسمالتی:

این منطقه در فاصله 20 کیلومتری مرکز شهر قرار دارد، رشد و پیشرفت ملموس در زمینه توسعه املاک از مشخصات اصلی این منطقه می باشد. منطقه دوسمالتی مجتمع اصلی دانشگاه علوم آنتالیا را در برمیگیرد، همچنین منطقه صنعتی شهر در ان قرار دارد. این منطقه توسط جاده زمینی و خطوط حمل و نقل عمومی با مرکز شهر متصل می شود. مقامات محلی در این شهر در حال بررسی پروژه وصل خط تراموا به این منطقه هستند که در تسهیل دسترسی و حمل و نقل به این منطقه کمک خواهد کرد و در نتیجه قیمت آن را آفزایش می دهد . فراوانی فضاهای باز برای توسعه املاک از ویژگی های این منطقه می باشد.

منطقه آق سو:

نزدیکی به فرودگاه بین المللی آنتالیا از ویژگی های این منطقه است . آق سو توسط یک خط تراموا با مرکز شهر آنتالیا متصل می شود . علاوه بر جاذبه های گردشگری این منطقه از جمله آبشارهای کورسونلو و شهر باستانی پرژ ، این منطقه یکی از مهمترین نمایشگاه های جهانی در زمینه باغ و گیاهان را در برمیگیرد که آن نمایشگاه آق سو 2016 است ، سالن این نمایشگاه به بزرگترین پارک در آنتالیا تبدیل شد . فضاهای سبز وسیع و نزدیگی به مراکز مهم گردشگری در شهر آنتالیا مانند بیلیک ، قادریه و کوندو از ویژگی های بارز منطقه آق سو محسوب می شوند .

مناطق بیرون مرکز شهر آنتالیا:

منطقه آلانیا:

املاک در آلانیا بیش از نیم سرمایه گذاری های سرمایه گذاران خارجی در شهر آنتالیا را دریافت می کند ، این منطقه یکی از گرانترین مناطق آنتالیا از لحاظ قیمت املاک محسوب می شود ، و با توجه به مزایای ان از جمله ویژگی ها ، زیر ساخت ، امکانات خدماتی و گردشگری و مؤسسات دولتی ، فرصت سرمایه گذاری ارزشمندی را به سرمایه گذاران فراهم می کند .

منطقه کاش:

منطقه کاش گرانترین منطقه املاک در آنتالیا محسوب می شود ، این منطقه ساحلی در 200 کیلومتری غرب مرکز شهر آنتالیا و در نزدیکی شهر گردشگری فتحیه قرار دارد .

منطقه کمر:

منطقه کمر با مرکز شهر کمتر از 40 کیلومتر فاصله دارد ، همچنین از ویژگی های این منطقه این است که یکی از گرانترین مناطق شهر آنتالیا از لحاظ قیمت املاک محسوب می شود ، ویلاهای شخصی در این منطقه فراوان اند ، و بسیاری از سرمایه گذاران آن را به دلیل نزدیگی به مرکز شهر ترجیح می دهند . این منطقه از مناطق محبوب سرمایه گذاران روس شمرده می شود

منطقه بلک:

منطقه بلک 30 کیلومتر با فرودگاه فاصله دارد . این منطقه به عنوان یکی از مهمترین مراکز گردشگری در شهر آنتالیا تمایز پیدا می کند ، و با ورزش شنا و گردشگری کنفرانس ها علاوه بر گردشگری تفریحی معروف است . این منطقه شامل تعدادی زیادی از هتل های بزرگ ، زمین های گلف ، زمین های فوتبال ، باسکتبال و والیبال در کنار امکانات تفریحی گوناگون می شود از جمله مرکز لاند آو لجندز "سرزمین شگفت انگیز" که بزرگترین مرکز تفریحی در ترکیه محسوب می شود ، و شامل مراکز تفریحی ، زمین های بازی بزرگ آبی ، یک مرکز خرید و یک هتل پنج شتاره می شود که این منطقه را به مرکز جذب مهمی در زمینه تفریح تبدیل کرده است . همچنین نزدیکی بلک به امکانات گردشگری دیگر در سریک ، آق سو و مانافکت از دیگر ویژگی های آن است که به آن اهمیت بیشتری را از نظر موقعیت می دهد .

انواع املاک در آنتالیا 2021:

املاک مسکونی در آنتالیا:

آپارتمان های مسکونی سنتی در ساختمان های باز با سیستم محله مسکونی وجود دارد، این نوع از آپارتمان ها شایعترین نوع است، ودر همه مناطق شهر آنتالیا پخش می شود. البته، آپارتمان های مسکونی مدرن در مجتمع های امروزی نیز وجو دارد، شیوع این آپارتمان ها کمتر است اما تمایل سرمایه گذاران به آن بیشر است. به صورت اصلی در مناطق کنیالتی، آلانیا، مراد پاشا و کپز تمرکز می کند.

املاک تجاری در آنتالیا:

بیشتر دفاتر و مغازه های تجاری در مرکز شهر بویژه در سه منطقه اصلی یعنی مراد پاشا ، کپز و کنیالتی متمرکز هستند . دفاتر و مغازه های تجاری به عنوان ابزار سرمایه گذاری مهم نمایان می شود که بیشتر سرمایه گذاران در زمینه املاک برای دستیابی به بازدهی پایدار به آن رو می آورند.

زمین ها در آنتالیا:

از لحاظ اهمیت سرمایه گذاری سه نوع از زمین وجود دارد که عبارت اند از زمین های مسکونی که می توان آن را برای توسعه پروژه های مسکونی مانند آپارتمان ها، ویلاها و خانه های مستقل به کار برد، و زمین های تجاری که می توان آن را برای توسعه پروژه های تجاری مانند دفاتر، مغازه های تجاری، هتل ها و امکانات گردشگری به کار برد، سومین نوع زمین های کشاورزی است که نیاز به بررسی دقیق وبینش عمیق در مورد سیاست های ساخت وساز در شهر  و آگاهی کامل از قوانین اراضی دارد .

قیمت املاک فروشی در آنتالیا 2021:

اهمیت موقعیت و منطقه:

موقعیت با تعدادی از عوامل مهم مشخص می شود که در راس آن موقعیت ملک مرکزی است مثلا در مکانی نزدیک به مرکز شهر یا منطقه و نزدیک به مناطق و خیابانهای مهم واقع شود. در املاک تجاری ترجیح داده می شود که در بازارها، مناطق پراهمیت و جاده های پر از عابران واقع شود واینکه نمای ملک بر خیابان اصلی باشد.

دومین عنصر مهم عنصر حمل و نقل عمومی است، ترجیح داده می شود ملک چه مسکونی چه تجاری نزدیک به خطوط حمل و نقل عمومی و امکانات تفریحی مانند پارک های عمومی، سواحل و میدانهای عمومی باشد .

ویژگی های ملک:

مثلا ملک از زیر ساخت سازگار و مناسب برای مشاغل گوناگون برخوردار باشد .

میانگین قیمت املاک در آنتالیا:

طبق شاخص های املاک در سال 2021، میانگین قیمت یک ملک 100 متری حدود 454800 لیر ترکیه است، ولی این میانگین گاهی به بیش از یک ملیون لیر در برخی مناطق آنتالیا می رسد و در برخی دیگر به زیر 350000 لیر کاهش می یابد. به این صورت که میانگین قیمت ملک 100 متری در منطقه کنیالتی به 747800 لیر ترکیه می رسد ، و در منطقه کپز میانگین ملک با این مساحت به 347700 لیر ترکیه کاهش می یابد ، و در مراد پاشا به 459200 لیر ترکیه می رسد ، و در منطقه دسمالتی 368500 است ، در منطقه آق سو به 493400 لیر ترکیه می رسد ، و در منطقه آلانیا به 620200 لیر ترکیه می رسد ، میانگین قیمت ملک 100 متری در منطقه گردشگری کاش به 1127400 لیر ترکیه می رسد ، و در منطقه کمر به 606500 لیر ترکیه می رسد ، و در منطقه سریک به 326300 لیر ترکیه می رسد ، و در منطقه منافکت به 365700 لیر ترکیه می رسد .

املاک فروشی در آنتالیا، مناسب برای سرمایه گذاری و تابعیت 2021:

املاک فروشی در آنتالیا ، یک فرصت امیدوار کننده برای سرمایه گذاری:

شهر آنتالیا در راس شهرهای ترکیه از نظر کسب ارزش ملکی و آفزایش مداوم قیمت املاک قرار دارد زیرا این شهر  با توانائی در رشد و توسعه در زمینه املاک متمایز است ، چراکه این شهر شاهد بسیاری از پروژه های خدماتی است مانند ایجاد خط تراموا و رساندن آن به مناطق نوساز ، ساخت بیمارستان ها و مؤسسات خدماتی گوناگون از قبیل شهر پزشکی ، راه اندازی پروژه ها و سازماندهی مجدد و نظم دهی امکانات خدماتی و تفریحی .

املاک فروشی در آنتالیا ، مناسب برای تابعیت:

آنتالیا پس از إستانبول دومین شهر محبوب سرمایه گذاران خارجی است. اهمیت آن ناشی از این است که آنتالیا به عنوان یک شهر توریستی سالانه ملیون ها گرشگر را میزبانی می کند. پس از اصلاح قانون اخذ تابعیت ترکیه در ازای خرید ملک در ترکیه و کاهش مبلغ مورد نیاز به 250 هزار دلار، تقاضای املاک مناسب برای دریافت تابعیت ترکیه در آنتالیا آفزایش یافت . شرکت املاک داماس ترک به مشتریان خود که مایل به خرید املاک برای دریافت تابعیت ترکیه هستند بسیاری از گزینه های گوناگون از قبیل ویلاها و آپارتمان های سازگار با قانون تابعیت ترکیه را ارائه می دهد.

 

تدوین: damasturk

 

 

پروژه های برجسته

شروع می شود از

$ 321.100

شروع می شود از

$ 83.000
پروژه های بیشتر

مشاوره فوری املاک و مستغلات

+90 555 160 50 00
whatsapp-icon