شارك في فيسبوك شارك في تويتر شارك في واتساب

مسائل حقوقی املاک در ترکیه (مالیات ، ارث ، تاپو ، اقامت در ترکیه)

damasturk damasturk damasturk damasturk damasturk damasturk damasturk

مشاوره فوری املاک و مستغلات

+90 555 160 50 00
whatsapp-icon
damasturk

اول: اقامت کوتاه مدت در ترکیه:

1-اقامت توریستی: عبارت از یک اقامت رسمی است که اداره مهاجرت در شهرهای ترکیه آن را اعطا می کند، مدت آن یک سال می باشد، ومی توان به مدت دو سال اعطا شود، این اقامت بنا بر درخواست متقاضی به قصد گردشگری در ترکیه اعطا می شود، دارنده آن مجاز به کار نیست.

2- اقامت دانشجوئی: یک اقامت رسمی است، مدت آن یک سال یا بیشتر وبسته به مدت تحصیل می باشد، به دانشجویان دارای پذیرش دانشگاهی داده می شود، به این صورت که دانشجو همه مدارک مورد نیاز را به بخش امور دانشجویان تحویل می دهد واین بخش پرونده را به اداره مهاجرت تحویل می دهد.

3- اقامت کاری: یک اقامت رسمی است که از سوی وزارت کار وامنیت اجتماعی صادر می شود، مدت آن از یک الی پنج سال می باشد، می توان آن را دریافت کرد به شرطی که یکی از انواع پنج گانه اقامت داشت، شرط آن این است که شرکت به ازای هر کارمند خارجی پنج کارمند ترک داشته باشد.

4- اقامت مالکیت املاک: اقامتی است که از سوی اداره مهاجرت صادر می شود، به اتباع خارجی دارای ملک در ترکیه اعطا می شود، شرط دریافت آن ارائه سند مالکیت تاپو در پرونده درخواست است.

5- اقامت انسانى: این اقامت از سوی اداره مهاجرت به افراد با شرایط خاص پس از بررسی پرونده های آنها اعطا می شود، مانند کسانی که نمی توانند گذرنامه را دریافت کنند، یا کسانی که از جنگ فرار کردند، یا خلاف کنندگان مقیم در زمین های ترکیه پس از پایان روادیدشان، این اقامت به تابعیت های کم ومشخص اعطا می شود.

6-اقامت خانوادگی (اقامت همراه): اقامتی است که از سوی اداره مهاجرت به اعضای خانواده (شوهر، زن وپچه ها) فردی که یکی از پنج اقامت سابق دارد، اعطا می شود. این اقامت به اقامت فرد ذی ربط بستگی دارد.


دوم: اقامت بلند مدت در ترکیه:

به اتباع خارجی مقیم در خاک های ترکیه به مدت هشت سال بدون وقفه که یکی از اقامت های کوتاه مدت دارند، اعطا می شود، به شرطی که هیچ تهدیدی برای امنیت عمومی تشکیل ندهند.


damasturk

مشخصات پروژه های مسکونی ما در ترکیه

 • گلچین پروژه های املاک در داماس ترک دارای ویژیگی های منحصر به فرد است که با نازک کاری و رویه کاری لوکس ، طرح های قسطی آسان و تخفیف های بالا همراه است . همچنین پروژه های مسکونی ما از ویژیگی های زیر برخوردار است:

 • تضمین شده توسط دولت ترکیه ، مناسب برای تابعیت ترکیه ، در مناطق مهم و مجلل .

 • طرح های پرداخت آسان 12- 120 ماهه ، تخفیف نقدی 5 الی 30% .

 • پروژه های ما با چشم انداز های دریائی ، چشم انداز های سرسبز ، آپارتمان های هوشمند ، نزدیک مترو .

 • سند مالکیت آماده تحویل ، نازک کاری و رویه کاری لوکس ، متراژ بالا مناسب برای خانواده ها .

 • پروژه های مسکونی ما در استانبول ، بورسا ، آنتالیا و آنکارا متمرکزند .

 • پروژه های ما در استانبول در مرکز این استان و مناطق باشاک شهیر و بیلیک دوزو متمرکزند .

جزئیات
damasturk

مدارک لازم برای دریافت اقامت در ترکیه

مدارک عمومی لازم برای همه انواع اقامت بدون استثنا:
1- قرار ملاقات الکترونیک از سایت اداره مهاجرت یا سایت وزارت کار.
2- گذرنامه با حد اقل 6 ماه اعتبار، وکپی فیزا یا مهر ورود.
3- فرم اثبات آدرس، از سوی اداره ثبت احوال صادر می شود، یا قرارداد اجاره با تایید دفتر ثبت اسناد رسمی.
4- بیمه بهداشتی معتبر، به علاوه 4 قطعه عکس شخصی بیومتریک.

مدارک مخصوص هر کدام از انواع اقامت های قبلی:
1- اقامت دانشجوئی: باید فرم اثبات دانشجو (اشتغال به تحصیل) ارائه شود، از دانشگاه دریافت می شود.
2- اقامت املاک: باید سند مالکیت تاپو را به جای قرارداد اجاره سالانه یا فرم آدرس ارائه داد.
3- اقامت خانوادگی: دفترچه خانواده ترجمه شده ومورد تایید دفتر اسناد رسمی (نوتر)، به علاوه گواهی عدم سوء پیشینه.

مدارک مخصوص اقامت ها است که می توان مستقیما از پورتال انترنتی :e-Devlet دریافت کرد :
1- گواهی اثبات دانشجو Öğrenci Belgesi
2- فرم اثبات آدرس Adres Belgesi
3- گواهی اعتبار بیمه بهداشتی فراگیر SGK: Sağlık Provizyon
4- گواهی عدم سوء پیشینه Adli Sicil Kaydı

damasturk

روند درخواست اقامت ترکیه

1. ابتدا، باید وارد سایت اداره مهاجرت شوید e-ikamet.goc.gov.tr، زبان مناسب خود را انتخاب کنید، سپس مراحل درخواست اقامت برای اولین بار را ادامه دهید، شاید مراحل کمی برای شما سخت به نظر برسد، به این دلیل، می توانید از یک دوست یا یک دفتر حقوقی کمک بگیرید، پس از پر کردن همه خانه ها وفرم درخواست، فایل قرار ملاقات را در قالب PDF (حوالی 6 صفحه) دریافت خواهید کرد، از آن پرینت بگیرید وصفحه آخر را امضا کنید.

2. باید همه مدارک مورد نیاز اقامت خود را آماده کنید واز آن پرینت بگیرید، سپس آن را در یک پرونده مخصوص وبرای هر فرد از اعضای خانواده به صورت جداگانه ومستقل آماده کنید.

3. اگر تاریخ قرار ملاقات در اداره مهاجرت در نخستین صفحه ‘فایل قرار ملاقاتی’ که آن را در قالب PDF دریافت کردید درج نشده باشد، تاریخ ملاقات در نزدیگترین فرصت به ایمیلی که در فایل مقلاقات نوشتید خواهد رسید.

4. در روز ملاقات، باید زود هنگام به آدرس اداره مهاجرت مذکور در فایل ملاقات رجوع کیند، پس از بررسی همه مدارک در فایل، کارمند مسئول از شما درخواست پرداخت هزینه های اقامت در نزدیکترین بانک خواهد کرد، این هزینه از یک اقامت به دیگری متفاوت است، ولی در کل بیش از 100 دلار آمریکا نخواهد بود.

5. پس از پرداخت هزینه ها، کارمند به شما یک رسید را برای تقاضای اقامت می دهد، این رسید تا زمان چاپ اقامت وتحویل آن به آدرس خانه شما که در فایل ملاقات ذکر کردید به عنوان یک سند رسمی تلقی می شود.

مشاوره فوری املاک و مستغلات

+90 555 160 50 00
whatsapp-icon
damasturk

مالیات خرید ملک در ترکیه

  1. مالیات انتقال مالکیت (Tapu Harcı)، مالیات تاپو (وابسته به ملک آماده وپرداخت نقدی). این مالیات برای انتقال مالکیت از یک مالک به دیگری در تریکه اجباری می باشد، ارزش آن 4% از قیمت اعلام شده ومشخص شده ملک در سند مالکیت (تاپو) است، معمولا به طور مساوی از سوی خریدار وفروشنده یا بر اسا توافق آنها پرداخته می شود، به عنوان مثال، اگر ارزش ملک 100 هزار دلار باشد، خریدار می تواند 2000 دلار به عنوان هزینه پرداخت کند.

  2. هزینه های ثبت قرارداد اولیه خرید در دفتر اسناد رسمی (نوتر)، (برای ملک در حال ساخت وپرداخت قسطی). اگر ملک در حال ساخت وخرید قسطی باشد این هزینه ها اختیاری هستند، چراکه می توان مالکیت را انتقال داد وسند آن (تاپو) را مستقیما دریافت کرد، زیرا مجتمع هنوز آماده نشده باشد، به این دلیل قرارداد فروش اولیه میان خریدار وفروشنده امضا می شود، سپس این فروش را در دفتر اسناد رسمی ثبت وتایید می شود، تا از این طریق خریدار حقوق خود را تضمین کند، این هزینه ها تقریباٌ معادل 1% از قیمت ملکی است که در قرارداد فروش اولیه ذکر شد.

  3. مالیات سالانه املاک: (Emlak Vergisi)مالیات سالانه املاک معادل 0.002 از قیمت ملکی است که در سند مالکیت تاپو ذکر شده است ، در دو قسط پرداخته می شود: اولین قسط از تاریخ 1 الی 31 مارس ، و دومین قسط از 1 الی 31 اکتوبر پرداخته می شود ، این مالیات با مراجعه حضوری به شهرداری منطقه یا از طریق حواله بانکی به حساب بانکی شهرداری که ملک وابسته به آن است پرداخته می شود . برای مثال، اگر قیمت ملک 100 هزار دلار، مبلغ این مالیات سالانه 200 دلار می باشد.

  4. هزینه های خدمات مجتمع مسکونی (بازدهی مجتمع Site Aidat) در هر مجتمع مسکونی در ترکیه خدماتی وجود دارد از جمله نظافت، کرایه های حفاظت امنیتی، هزینه های برق مجتمع وآسانسور، نگهداری از امکانات مجتمع وغیره. این خدمات دارای هزینه هستند بازدهی ماهانه نامیده می شود، وبر اساس مساحت آپارتمان، مجتمع، منطقه، کیفیت خدمات وغیره مشخص می شود، از 0-1 دلار برای هر متر مربع از مساحت آپارتمان شروع می شود وبه صورت ماهانه پرداخته می شود، بنا بر این، اگر مساحت آپارتمان 100 متر مربع باشد، مبلغ این مالیات سالانه 200 دلار می باشد.

سند مالکیت در ترکیه که به تاپو معروف است

عبارت از یک سند رسمی با مهر دولت است و به صورت مستقیم از سوی اداره تاپو در ترکیه (اداره ثبت املاک) صادر می شود، و حق تعلق مالکیت ساختمان ساخته شده روی زمین یا بخشی از آن را، به فردی که نام وی در آن درج شد نشان می دهد، و در زمینه حقوقی تا زمانی که هیچ گونه تخلف ثابت نشود لازم الاجرا می باشد. هر ملکی یک سند مالکیت دارد. همه اطلاعات مربوط به ملک در این سند مالکیت قرار داده می شود. بنا بر رنگ سند و محتویات آن، انواع گوناگون از سند مالکیت وجود دارد.

با انواع تاپو در ترکیه بر اساس رنگ آشنا شویم:

- تاپوی آبی: نشان می دهد که ملک یک زمین است، یا اینکه هنوز ساختمانی روی آن وجود ندارد، یا اینکه روند ساخت و ساز ساختمان هنوز شروع نشد، تصویر مربوط به ورژن جدید تاپو به شرح زیر است.

- تاپوی قرمز: نشان می دهد که پس از اتمام ساخت ملک، قسمت های مستقل ومورد تایید وجود دارد. اسناد مالکیت قرمز به املاکی داده می شود که ساختمان های آن تصاحب شده است.

نمایش بیشتر
damasturk damasturk damasturk

یک یا چند ملک بخرید
نه کمتر از 400.000 $
و مستقیماً تابعیت بگیرید

  بر اساس قوانین جدید، تبعه بیگانه می تواند در موارد زیر تابعیت ترکیه را به دست بیاورد:

 • خرید ملک در ترکیه به ارزش بیش از 400 هزار دلار به جای یک میلیون دلار قبلی و عدم فروش آن در مدت کمتر از سه سال.

 • سپرده گذاری پانصد هزار دلار که در قانون قبلی این مبلغ سه ملیون دلار بود.

 • سرمایه گذاری 500 هزار دلاری در ترکیه به جای دو میلیون دلار.

 • ایجاد فرصت های شغلی برای 50 شهروند ترک به جای 100 شهروند.

 • سپس ، دفاتری ویژه ای که تحت نظارت کمیته متشکل از وزارت خانه های ذی ربط هستند ، به درخواست های تابعیت رسیدگی کرده و آنها را پیگیری می کنند.

درباره تابعیت ترکیه بیشتر بدانید

سوالات متداول در مورد امور قانونی

damasturk
 • اقامت املاک در ترکیه چیست؟

  عبارت از یک اقامت کوتاه مدت در ترکیه می باشد که مدت آن دو سال است وبه صورت خودکار تمدید می شود ، و به افرادی و خانواده آنها (پچه های زیر 18 سال) داده می شود که دارای یک یا چند ملک در ترکیه هستند ، این اقامت از سوی اداره مهاجرت وابسته به وزارت کشور ترکیه اعطا می شود .

 • مزایای اقامت املاک در ترکیه چیست؟

  - اقامت املاک به دارنده آن اکثر حقوق شهروند ترکی از قبیل (مالکیت ، معاملات ادارات رسمی ، ثبت نام کودکان در مدارس یا دانشگاه ها ، دریافت گواهینامه رانندگی ، افتتاح حساب های بانکی و غیره) را می دهد .
  - ورود دارنده آن و اعضای خانواده همراه او (پچه های زیر 18 سال) به زمین های جمهوری ترکیه بدون نیاز به ویزا .
  - اقامت املاک را می توان به عنوان اقامت نیمه دائم شمرد ، ولی هر دو سال تمدید می شود .

گواهی نامه مشتری

damasturk

“ من به مردم توصیه می کنم با داماس ترک معامله کنند، زیرا اعتبار شعار معامله بین مردم است، واین همان چیزی کی در داماس ترک لمس کردم. ”

damasturk

احمد آل ابدالی - عراق

“ اگر ارزیابی از (1 الی 10) بود، من به شرکت املاک داماس ترک 11 از ده می دهم، به خاطر خدمات ارائه شده بسیار متشکرم. ”

damasturk

عبدالعظیم - سودان

“ ما خوش شانصیم که با شرکت املاک داماس ترک آشنا شدیم، ما از خدمات ارائه شده بسیار راضی هستیم وبسیار متشکریم ”

مشاوره فوری املاک و مستغلات

+90 555 160 50 00
whatsapp-icon
damasturk

از آغاز ما، در تلاشیم برای اینکه دقیق ترین و درست ترین اطلاعات و مشاوره های مربوط به بازار املاک در ترکیه را ارائه دهیم ، تا به هدف خود که همواره به دنبال آنیم برسیم ، وآن است 'اول رضایت مشتری'.

ادامه مطلب
 • شرکای ما

 • damasturk
 • damasturk
 • damasturk