شارك في فيسبوك شارك في تويتر شارك في واتساب

سرمایه گذاری املاک در إستانبول 2021

(188)

امروزه، إستانبول یکی از مهمترین مراکز سرمایه گذاری در ترکیه و جهان شمرده می شود. زیرا این شهر با 20% از کل فروش املاک در ترکیه صدر نشین فروش املاک در این کشور است. همچنین، إستانبول شهر محبوب سرمایه گذاران خارجی مایل به سرمایه گذاری املاک در ترکیه است، و درصد فروش املاک در آن حوالی 50% از کل املاک فروخته شده به سرمایه گذاران خارجی در سراسر ترکیه است. شهر إستانبول گزینه های املاک متنوعی را به سرمایه گذارن خارجی ارائه می دهد که اغلب شهر های ترکیه آن را ارائه نمی دهند به ویژه از نظر تمایل به سرمایه گذاری برای دریافت بازدهی مالی و دریافت تابعیت ترکیه.

انواع املاک فروشی در إستانبول:

1- املاک مسکونی در إستانبول:

املاک مسکونی مانند آپارتمان ها، ویلاها و خانه های مستقل از ابزارهای مهم سرمایه گذاری برای افراد مایل به سرمایه گذاری با هدف زندگی در استانبول شمرده می شود. آپارتمان ها به دلیل گزینه های متعدد و قیمت ارزان آن در مقایسه با ویلاها پرتقاضاترین از سوی همه گروه های سرمایه گذاران است. همچنین ، مجتمع های مسکونی مانند مجتمع های موجود در مناطق باشاک شهیر ، بیلیک دوزو ، اسنیورت و غیره و خدماتی را که به ساکنان خود ارائه می دهند بسیاری از افراد را برای سرمایه گذاری در آپارتمان ها در استانبول جذب کرده است.

2- املاک تجاری در إستانبول:  

از ویژگی های املاک تجاری مانند مغازه های تجاری، دفاتر و غیره در صورت انجام درست سرمایه گذاری ، دستیابی به سود های خوبی برای سرمایه گذاران است .  املاک تجاری موجود در مراکز مهم مناطق پرتقاضاترین محسوب می شوند مانند مناطق بشیکتاش، شیشلی و باشاک شهیر که مراکز مهم دفاتر تجاری شمرده می شوند . برخی از مناطق مانند فاتح، اسنیورت و بیلیک دوزو در سمت اروپائی و کادی کوی در سمت آسیائی مرکز مهمی برای مغازه های تجاری را تشکیل می دهند. در مدت اخیر اصطلاحا مجتمع های املاک به وجود آمده است که شامل املاک مسکونی و املاک تجاری در یک جا می شود، و در عین حال هم برای برای سکونت و هم برای انجام فعالیت های اقتصادی مناسب می باشد.

مطلوبترین مناطق املاک برای سرمایه گذاران 2021:

1- ویلاها در إستانبول:

به دلیل حفط حریم خصوصی و شیوه زندگی با کیفیتی که در ویلاها فراهم می شود، تقاضای ویلاها در استانبول به طور مداوم در حال آفزایش است. اکثر پروژه های ویلایی مدرن در سمت اروپایی شهر إستانبول در مناطقی مانند باشاک شهیر، بیوک چکمجه، بیلیک دوزو و کوچوک چکمجه تمرکز دارد. همچنین بسیاری از پروژه های ویلایی در سمت آسیائی إستانبول در مناطق اسکودار، بیکوز، چکمه کوی، بندیک، توزلا و شیلا تمرکز دارد. هرچه منطقه به تنگه بسفر نزدیکتر باشد قیمت ویلاها در سمت آسیائی إستانبول آفزایش می یابد.

2- آپارتمان ها در إستانبول:

آپارتمان ها در إستانبول عصب بخش املاک در آن را تشکیل می دهند، زیرا آپارتمان ها پرفروشترین املاک است. مناطق موجود در مرکز استانبول مانند "فاتح، بی اوغلو، بیشیک تاش، شیشلی، کادی کوی و اسکودار"، و مناطق نزدیک به مرکز مانند "زیتون بورنو، بکر کوی، بهتشلی اولر، ایسنلر و کایتانه"، و همچنین مناطق موجود در اطراف پروژه های زیر ساخت و در جاده باسن اکسپرس و جاده مهم E5، و مناطقی که از امکانات خدماتی متعددی برخوردارست و مناطق نزدیک به پروژه های بسیار بزرگ مانند باشاک شهیر، کوچک چکمجه، افجیلار، اسنیورت و بیلیک دوزو، همه این مناطق پرتقاضاترین مناطقی از سوی سرمایه گذاران هستند .

3- مغازه های تجاری در إستانبول:

استانبول با بازارها و خیابانهای تجاری پر جنب و جوش خود معروف می شود که نقاط جذب کننده بزرگی را برای سرمایه گذاران خارجی تشکیل می دهند. بازارهای واقع در مرکز شهر مانند بازار سرپوشیده در فاتح، خیابان استقلال، تقسیم در بی اوغلو، خیابان بغداد در کادی کوی، نیشان تاش در بیشیک تاش، خیابان استاسیون در بکر کوی، خیابان عالم داغ در اسکودار و خیابان خلاص کار قاضی در شیشلی از مهمترین این بازارهاست. علاوه بر این، بازارهای مناطق تازه توسعه یافته مانند مناطق باشاک شهیر، بیلیک دوزو و اسنیورت مراکز جذب کننده جدیدی را تشکیل می دهند که از جمله پرتقاضاترین مناطق از سوی سرمایه گذاران مایل به داشتن مغازه های تجاری در سال گذشته شمرده شدند.

4- دفاتر تجاری در إستانبول:

استانبول به یک مرکز اقتصادی مهم تبدیل شد که کارآفرینان و سرمایه گذاران را از همه جا به خود جذب می کند، به ویژه کسانی که مایل به راه اندازی کار و افتتاح جایگاهی برای شرکت خود هستند. همه این موارد، تقاضای دفاتر تجاری را آفزایش می دهند. مناطق لاوند و مسلک که به نام میدان مرکزی کار معروف MİA است، خیابان باسن اکسپرس در سمت اروپائی، عمرانیه و آتا شهیر نزدیک به مرکز مالی استانبول و منطقه کادی کوی در سمت آسیائی استانبول از جمله پرتقاضاترین مناطق از سوی سرمایه گذاران محسوب می شوند. مناطقی مانند زیتون بورنو، بیلیک دوزو، اسنیورت و باشاک شهیر  در مدت اخیر شاهد اقبال زیاد از سوی سرمایه گذاران به دفاتر تجاری بوده است ، این امر آنها را به مراکز اقتصادی مهمی برای جذب سرمایه گذاران در این زمینه تبدیل کرده است .

قیمت املاک در إستانبول 2021:

از جمله مهمترین عواملی که بر قیمت ملک تاثیر می گذارد:

 1 – موقعیت: نزدیکی ملک به مرکز شهر و مراکز مهم دیگر در همه منطقه قیمت آن را آفزایش می دهد، همچنین سرعت اجاره و فروش آن را نیز آفزایش می دهد. همچنین، منطقه که ملک در آن واقع می شود یک منطقه مجلل یا سنتی است، نزدیکی آن به پروژه های بزرگ، قرارگیری ملک در مجتمع های مسکونی یا تجاری، همه این موارد بر قیمت و اهمیت ملک بسیار تاثیرگذار هستند.

 2- حمل و نقل عمومی: با به ترافیک سنگین در استانبول، جا به جائی در آن کاری پیچیده است و نیاز به وقت طولانی دارد، بنا بر این، نزدیکی به جاده های اصلی و وسایل حمل و نقل عمومی بویژه خطوط مترو، تراموا و متروبوس به صورت چشمگیری بر قیمت املاک در استانبول تاثیر می گذارد.

 3- دسترسی به امکانات خدماتی و تفریحی: این امکانات با مؤسسات پزشکی و آموزشی ، مراکز خرید ، بانک ها و مخابرات ، و همچنین اماکن تفریحی مانند پارک های عمومی و سواحل نمایان می شوند ، زیرا این موارد بر قیمت املاک بسیار تاثیر گذار هستند .

4- چشم انداز ملک: در مورد املاک مسکونی، چشم انداز های دریائی، سبز یا جاهای آرام ترجیح داده می شود، اما در املاک تجاری چشم اندازهای رو به خیابان های مهم، شلوغ و مملو از عابران پیاده ترجیح داده می شود.

5- مشخصات و ویژگی های خود ملک: مانند مساحت ملک، تعداد قسمت های موجود در ملک، کیفیت ساخت و تزئینات .

میانگین قیمت املاک در إستانبول:

به طور کلی، شهر إستانبول از نظر قیمت بالای املاک صدرنشین سایر شهر های ترکیه است، بر اساس آخرین آمار، میانگین قیمت هر متر مربع در املاک مسکونی در شهر إستانبول به 5097 لیر ترکیه رسید، اما میانگین قیمت هر متر مربع در املاک مسکونی در کل ترکیه تنها 3030 لیر ترکیه بود. زمانی که میانگین محل کار در کل ترکیه به 4012 لیر ترکیه برای هر متر مربع آفزایش یافت، قیمت محل کار در إستانبول به 6294 لیر ترکیه برای هر متر مربع آفزایش یافت. با توجه به اهمیت منطقه و عرضه و تقاضایی که هر منطقه شاهد آن است میانگین قیمت املاک در هر یکی از مناطق گوناگون استانبول متفاوت است.

املاک فروشی در إستانبول  برای سرمایه گذاری و تابعیت ترکیه 2021:

املاک إستانبول یک فرصت امیدوار کننده ای برای سرمایه گذاری:

إستانبول یک مرکز اقتصادی مهمی را در سطح داخلی، منطقه ای و جهانی تشکیل می دهد، زیرا استانبول امروزه میزبان ده ها هزار سرمایه گذار، کارآفرین و نیروی انسانی خارجی می باشد. به این دلیل تقاضای املاک از مسکن، مغازه ها و دفاتر آفزایش یافت، و در نتیجه اهمیت سرمایه گذاری املاک در این شهر امیدوار کننده نیز آفزایش یافت.

اکثر سرمایه گذاران در بخش املاک ترکیه سرمایه گذاری در املاک مسکونی را با هدف زندگی در ترکیه و کسب سود در میان مدت و بلند مدت ترجیح می دهند، در حالی که برخی دیگر سرمایه گذاری در املاک تجاری مانند مغازه های تجاری و دفاتر را با هدف دریافت بازدهی مالی مستمر از طریق اجاره یا بهره برداری ترجیح می دهند، برخی هم سرمایه گذاری در اراضی را ترجیح می دهند، ولی سرمایه گذاری در اراضی دارای ضابطه ها و شرایط مشخصی است که عدم وجود آن می تواند در پایان به شکست سرمایه گذاری منجر شود.

املاک فروشی مناسب شرایط تابعیت در إستانبول:

شهر إستانبول گزینه های املاک متنوعی را از آپارتمان ها، ویلاها، مغازه های تجاری و دفاتر به کسانی که مایل به سرمایه گذاری برای دریافت تابعیت ترکیه هستند ارائه می دهد، دریافت تابعیت ترکیه برای اتابع خارجی در ازای داشتن ملک به مبلغ 250 هزار دلار ممکن شده است. فراوانی املاک مناسب شرایط تابعیت ترکیه در شهر إستانبول بر خلاف سایر شهرهای ترکیه یکی از ویژگی های إستانبول است که آن را به شهر مطلوب از سوی سرمایه گذاران خارجی تبدیل می کند.

در این زمینه، شرکت املاک داماس ترک خدمات متمایز خود را به سرمایه گذاران خارجی که مایل به سرمایه گذاری املاک در استانبول برای دریافت تابعیت ترکیه هستند ارائه می دهد . با توجه به تجربه طولانی خود در بخش املاک در إستانبول، این شرکت از طریق تیم تخصصی خود در زمینه املاک همه اقدامات مالکیت و تابعیت ترکیه را برای سرمایه گذاران پیگیری می کند.

ویرایش: damasturk

 
ادامه مطلب اقرأ أقل