شارك في فيسبوك شارك في تويتر شارك في واتساب

ویلاهای فروشی در ترکیه 2022

(36)

امروزه، املاک یکی از مهمترین ابزار سرمایه گذاری محسوب می شود زیرا سرمایه گذاری املاک سود و مزایایی را برای سرمایه گذار به ارمغان می آورد که نسبت به بسیاری از انواع سرمایه گذاری بیشتر است. املاک در ترکیه متنوع است اما آپارتمان ها و ویلاها نخستین املاکی هستند که مورد توجه زیاد سرمایه گذاران بومی و خارجی قرار می گیرند. ثبات سیاسی و اجتماعی در ترکیه و تسهیلات دولت ترکیه به سرمایه گذاران از جمله کاهش مالیات املاک و تسهیل دریافت تابعیت ترکیه در ازای خرید ملک در ترکیه، علی رغم همه گیری کرونا که کل جهان را تحت تاثیر قرار داد منجر به بهبود چشمگیر بخش سرمایه گذاری املاک در ترکیه شده است.

مزایای سرمایه گذاری در ویلاهای فروشی در ترکیه:

معمولا، ویلاها یک سرمایه گذاری با کیفیت بالا هستند زیرا ویلاها اکثرا خانه های مستقل و لوکسی هستند. اگر چه این سرمایه گذاری یک گزینه با هزینه بالا می باشد ولی از مزایای زیر برخوردار است:

  • راحتر از سایر املاک دیگر امکان اخذ تابعیت ترکیه فراهم می شود که شرط آن خرید ملکی به ارزش بیش از 250 هزار دلار در ترکیه است.
  • مزایای زندگی راحت که در ویلاهای ترکیه فراهم می شود، و اکثرا از متریال سازگار با محیط زیست ساخته می شوند.
  • کاهش نرخ وام املاک تا 25%، مالیات بر ارزش افزوده KDV تا 8% و مالیات خرید ملک تا 3%.

قیمت ویلاها در ترکیه:

موارد زیر بر قیمت ویلاها در ترکیه تاثیرگذار هستند:

  • موقعیت: ویلاهای مشرف به دریا، دارای چشم اندازهای طبیعی زیبا یا در شهرهای بزرگ واقع هستند گرانترند.
  • متراژ زمین، خدمات و امکانات اجتماعی در نزدیکی منطقه ویلا .
  • سیستم امنیتی محکم در ویلا.

قیمت ویلاها در مجتمع های ویلائی از 60000 الی 110000 یورو متفاوت است، که پارک ها و استخرها در مجتمع اشتراکی بین ویلاها هستند. سونا و بازی های کودکان نیز موجود است و در زمینی بیش از 100 متر مربع با حد اقل دو اتاق خواب و دو حمام ساخته می شود. اما ویلاهای خصوصی که قیمت آن بیش از 150000 یورو است شامل دو استخر شنا، باغچه های خصوصی یا محدود در مجتمع های کوچک می شوند و دارای سه یا چهار اتاق خواب و دو حمام یا بیشتر هستند.

معروفترین طرح های ویلاهای فروشی در ترکیه 2021:

به طور کلی، تهویه و روشنائی مناسب، بالکن های بزرگ و تراس های مشرف به استخرهای شنا یا پشت بام از ویژگی های ویلاهای ترکیه هستند. طراحان ترک طراحی های ویلاها در ترکیه را توسعه دادند تا با چشم اندازهای شگفت انگیز دریای مدیترانه معروفترین در جهان باشد. برخی از ویلاها در بودروم از سنگ معروف آن ساخته شده اند که باعث احساس سادگی در کنار تامین همه ملزومات زندگی مدرن می شود. اما در مورد اوزملو در آنتالیا، ویلاهای آن دارای قیمت پائینی هستند و سازگار با ماهیت کوهستانی و باغ های بزرگ برای استراحت و زندگی در آغوش طبیعت دارند.

موارد زیر از معروفترین طراحی های ویلاهای فروشی در ترکیه هستند:

1- طراحی مدرن و در عین حال سنتی: 

این نوع یکی از زیباترین طراحی های ویلا در جهان محسوب می شود، و در واقع عبارت از یک سازه ترکیبی از مدرن وسنتی است. این ویلاها با رعایت سازگاری بین زیبائی خانه های سنگی سنتی در بودروم Bodrum و مهندسی معماری مدرن ساخته شده اند، و به دلیل استفاده از سنگ با رنگ های مختلف در طراحی آن دارای یک ظاهر فوق العاده هستند.

2- طراحی با ساختار التقاطی متمایز:

این سبک از ویلاها در آنکارا مشاهده می شود، ویلا از سنگ، چوپ و بتن ساخته می شود و دارای یک استخر و باغ سبزی است که فضای راحتی و آرامش را ایجاد می کند. سبک التقاطی نیز در طراحی های داخلی در این نوع از  ویلاها نمایان می شود ، و طراحی دنج و دکور روان هم دیگر را تکمیل می کنند .

3- طراحی معماری شیک و جذاب:

این سبک از ویلاها در تپه دراگوس استانبول قرار دارد و مشرف به جزایر می باشد، این ویلاها با طراحی منحصر به فرد خود متمایز می شوند.

4- طراحی سازگار با طبیعت:

این ویلاها با مهندسی معماری جذاب و منظره و طراحی ساده و در عین حال لوکس خود متمایز می شوند، این نوع از ویلاها نیز در بودروم موجود است.

5- طراحی سنتی زیبا در ویلاهای قونیه:

این نوع از ویلاها که در قونیه وجود دارد راحتی، ظرافت و طبیعت را با هم ترکیب می کند و دارای باغ بزرگ و مهندسی معماری سنتی است. همچنین طراحی یکسان بیست ویلا با باغ اشتراکی یک فضایی از لذت و شادی را ایجاد می کند.

6- طراحی ترکیبی از تجمل و زیبائی ها:

این سبک در آنتاکیا مشاهده می شود، و به عنوان نمونه ای از پروژه های نوآوری در طراحی ویلاها محسوب می شود.

آیا سرمایه گذاری در ویلاهای فروشی در ترکیه  یک سرمایه گذاری موفق است؟

در دهه اخیر بسیاری از اتباع خارجی به خرید ویلاها در ترکیه رو آوردند زیرا ترکیه یکی از جذب کننده ترین بازارهای جهان است. قیمت های پائین در ترکیه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی را جذب کرده است که برای اولین بار خرید می کنند و نتوانستند به دلیل قیمت های بالا در کشورهای دیگر خرید کنند . زیرا هنگام بررسی سرمایه گذاری بلند مدت قیمت های پائین یک مزیت بزرگ و ایده آلی را فراهم می کند . همچنین سرمایه گذاری در ویلاهای ترکیه یک از آسانترین و سریعترین راه های دریافت تابعیت ترکیه است که در ازای مالکیت در ترکیه اعطا می شود و به وسیله آن دریافت کننده از سایر حقوق اقامت و کار در ترکیه برخوردار می شود.  در پایان، ویلاهای فروشی در ترکیه با پتانسیل اجاره باورنکردنی خود متمایز می شود. ویلاها در منطقه کالکان در إستانبول از معروفترین و مجلل ترین ویلاها در ساحل ترکیه هستند، پس از انها، ویلاهای منطقه فتحیه و ویلاهای بودروم قرار دارند. همچنین ویلاهای ترکیه می توانند درآمد خالص اجاره ای بیش از 10 در صد را به همراه داشته باشند، مزیت دیگر ویلاهای ترکیه این است که قیمت آنها هر سال حوالی 10 در صد آفزایش می یابد.

بهترین مکانها برای خرید ویلاهای فروشی در ترکیه کدامند؟

هزاران ویلای فروشی در ترکیه در سراسر این کشور وجود دارد، و هر منطقه در ترکیه مزیت های منحصر به فرد نسبت به مناطق دیگر دارد، چه از نظر هزینه پائین چه از نظر چشم اندازهای دریائی و حس زندگی سنتی و غیره. بازار منطقه کالکان Kalkan در إستانبول از نظر ویلاهای ارائه شده برای فروش با چشم اندازهای دریائی شگفت انگیز، استخر های شنا و فضاهای باغ مجللترین بازار است، در حالی که ویلاهای اوزوملو در آنتالیا از نظر قیمت بسیار مناسب است. اما ویلاهای بودروم دارای قیمت بالائی است و افراد مشهور و رئیسان را جذب می کند. گوموش لوک معروفترین مکان در بودروم برای خرید ویلا است که یک مکان ایده آلی برای گذراندن زندگی پس از بازنشتگی برای بسیاری از ترک ها و خارجی ها محسوب می شود، در حالی که منطقه یالی کاواک در سمت غربی شبه جزیره بودروم یک مکان جهانی برای قایق بادبانی محسوب می شود، ودر انجا بسیاری از ویلاهای مجلل وجود دارد.

 

منابع: kanalben + summerhomes
ویرایش: damasturk

 
ادامه مطلب اقرأ أقل