شارك في فيسبوك شارك في تويتر شارك في واتساب

سرمایه گذاری در دفاتر تجاری در استانبول 2021

28/02/2024 سرمایه گذاری در ترکیه 359 سرمایه گذاری در دفاتر تجاری در استانبول 2021

عناوین مقاله

شهر استانبول نه تنها قلب اقتصادی تپنده ترکیه است، بلکه با توجه به موقعیت استراتژیک خود به عنوان یک پلی بین اروپا و آسیا و پروژه هایی که در آن وجود دارد، بزرگترین گذرگاه لجستیکی و مرکز تجاری ، مالی ، گردشگری و سرمایه گذاری بین قاره ها محسوب می شود . امری که آن را به یک مرکز برای جذب مهمترین شرکت های محلی و جهانی، کارآفرینان و سرمایه گذاری های اقتصادی جهانی تبدیل کرده است.

سبک های اداری تجاری در إستانبول وطبقه بندی آنها:

1- سبک های دفاتر تجاری:

کسانی که دنبال دفاتر در استانبول هستند سبک های متعددی را پیدا می کنند ، انتخاب دفتر مناسب بستگی به فعالیت و قدرت خرید آنها و همچنین نوع سرمایه گذاری مورد نظر می باشد . این سبک ها به شرح زیر خلاصه می شود:

 • دفاتر ثابت:
  که عبارت از دفاتر سنتی است و با توجه به موقعیت ، طراحی ، کیفیت و خدمات و معیارهای دیگر دارای انواع و اقسام متعدد است .
 • دفاتر آماده:
  عبارت از دفاتر آماده به کار است که نیازی به تلاش و هزینه های اضافی برای تجهیز آن ندارد ، بهره مندی از این دفاتر با اجاره آن است .
 • دفاتر اشتراکی:
  در این مورد ، فضاهای کار مشترک است ولی هر یک از اصحاب مشاغل سمت مخصوص خود دارد ، به طور عام اصحاب مشاغل آزاد این نوع از دفاتر را ترجیح می دهند که کار آنها به اماکن وسیع نیاز ندارد .
 • دفاتر مجازی:
  در این مورد دفترمخصوصی وجود ندارد ، و هدف اصلی آن دریافت یک آدرس رسمی برای کسانی است که مایل به تاسیس یک شرکت بدون اجاره دفتر هستند .

 2- طبقه بندی دفاتر تجاری:

دفاتر مطابق با سن دفتر ، مکان ، سهولت حمل و نقل ، کیفیت ساختمان ، طراحی و خدمات ارائه شده در آنها به شرح زیر طبقه بندی می شوند:

 • دفاتر کلاس +A:
  که بهترین و سودآورترین دفاتری هستند و در منطقه دفاتر مرکزی متمرکز می شوند ، و با نزدیکی به خدمات حمل و نقل و امکانات اجتماعی متمایز می شود ، سن آن بیش از 10 سال نیست ، و دارای طراحی های معماری داخلی و بیرونی ممتاز است و از سیستم ساختمان های هوشمند و سبز برخوردار است ، و شامل امکانات اجتماعی خاص خود مانند جای غذا خوری ، سالن جلسات ، سالن های ورزشی و آرایشگری ، کافه ها ، پارگینگ ها و حراست 24 ساعته می شوند ، همچنین این دفاتر شرایط سلامت کاری را رعایت می کند . از ویژگی های این دفاتر این است که یک مالک دارد . نرخ اجاره آن 15% بالاتر از میانگین اجاره های موجود در منطقه است . معمولا از سوی شرکت های معروف جهانی مورد اجاره قرار می گیرد .
 • دفاتر کلاس A:
  این دفاتر دارای ویژگی های کلاس A+ می باشد ولی برخی از امکانات اجتماعی ندارد و حد اکثر سن بنا در آن به 15 سال می رسد . از ویژگی های این دفاتر این است که دارای مالکان متعدد هستند . نرخ اجاره این دفاتر بالاتر از میانگین اجاره های منطقه است و معمولا از سوی شرکات های جهانی و بومی معروف مورد اجاره قرار می گیرد .
 • دفاتر کلاس A-:
  نه تنها در اماکن دفاتر مرکزی متمرکز می شود بلکه در همه اماکن دفاتر در استانبول گسترش یافته است ، حد اکثر سن بنای ان تا 25 سال می رسد . از سیستم ساختمان های سبز برخوردار نیست ، معمولا شرکت های بومی و جهانی معروف این دفاتر را ترجیح می دهند . نرخ اجاره آن بالاتر از میانگین اجاره دفاتر مجاور در منطقه است .
 • دفاتر کلاس B وC:
  این دفاتر رایجترین و پرتقاضاترین دفاتری هستند ، از نظر فنآوری و ابزار تکنولوژیکی در مقایسه با کلاس های مذکور کمتر مجهز شده است . حد اقل سن بنا در این دفاتر محدود نیست .

مهمترین مناطق برای سرمایه گذاری دفاتر تجاری در استانبول:

دفاتر و مغازه های تجاری به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری مهم در بسیاری از مناطق استانبول نمایان می شوند. اهمیت سرمایه گذاری آنها در مناطق گوناگون إستانبول با توجه به فعالیت های اقتصادی رایج در آنها و تقاضای اجاره دفاتر و مغازه های تجاری متفاوت است. مهمترین مناطق پررونق در زمینه سرمایه گذاری دفاتر و مغازه های تجاری در استانبول به شرح زیر است:

1- مناطق دفاتر در سمت اروپائی إستانبول:

بسیاری از مناطق سمت اروپائی از اهمیت بیشتری نسبت به مناطق سمت آسیائی در زمینه سرمایه گذاری واحد های تجاری مانند دفاتر و مغازه های تجاری برخوردارند، این موضوع به چرخش قدرتمند بازار و آفزایش تقاضای اجاره بستگی دارد که در نهایت منجر به آفزایش بازدهی اجاره می شود ، مهمترین مناطق به این شرح است:

خط لاوند – مسلک:

به نام میدان مرکزی کار MİA معروف است، و پرتقاضاترین منطقه از سوی شرکت های بین المللی و شرکت های بزرگ ترکیه می باشد، و از نظر اهمیت سرمایه گذاری در زمینه دفاتر و مغازه های تجاری در رأس مناطق استانبول قرار می گیرد.

شیشلی – بشیکتاش:

به دلیل موقعیت آن در مرکز شهر و ارتباط آن با پل شهدا، بزرگراه ها، خطوط حمل و نقل عمومی و مترو، از مرغوبترین مناطق محسوب می شود. همچنین نرخ آن در مقایسه با خط لاوند – مسلک تا حدودی پائینتر است.

خط کاغیت هانه- سیران تپه:

حوالی 5% از دفاتر سمت اروپائی در این منطقه واقع می شوند. این منطقه شاهد پیشرفت در زمینه توسعه املاک به ویژه پس از فرآیندهای تحول شهری است. و با توجه به نزدیکی آن به خط لاوند – مسلک و اجاره های کم آن، منطقه کاغیت هانه به عنوان یک خط جایگزین خط لاوند – مسلک در زمینه سرمایه گذاری واحد های مسکونی نمایان می شود.

خط باسین اکسپرس:

با توجه به نزدیکی این خط به مرکز جهانی تجارت و جاده های استراتژیک مهم در استانبول مانند جاده E5 و جاده TEM، این خط به یکی از استراتژیکترین و جذب کننده ترین مناطق استانبول برای کارآفرینان، شرکت ها و سرمایه گذاران تبدیل گردید. نرخ اجاره مناسب نیز یکی از ویژگی های این منطقه است. ناظران پیش بینی می کنند که این منطقه از نظر اهمیت سرمایه گذاری به "مسلک" جدیدی در کوتاه مدت تبدیل شود.

 • مناطق زیتون بورنو، بکر کوی ، کوچک چکمجه ، افجیلار ، بیلیک دوزو ، ایسنیورد و باشاک شهیر مناطقی در سمت اروپائی هستند که شاهد تقاضای زیاد برای دفاتر و مغازه های تجاری از سوی سرمایه گذاران هستند ، دیده می شود که تقاضای اجاره دفاتر در سه منطقه اخیر آفزایش یافته است که در دوره اخیر به مراکز اقتصادی مهم برای جذب سرمایه گذاران تبدیل شده اند .

2- مناطق دفاتر در سمت آسیائی إستانبول:

بسیاری از مناطق سمت آسیائی إستانبول به عنوان مراکز اقتصادی مهم و جذب کننده سرمایه گذاران، شرکت ها و کار آفرینان به ویژه در زمینه خرده فروشی، مالی و بانکی محسوب می شوند که در آنها بسیاری از بانک های عمومی گسترش یافته است. پس از ایجاد مرکز مالی إستانبول، جذابیت مناطق مجاور این پروژه بزرگ به ویژه برای سرمایه گذاران در زمینه دفاتر و مغازه های تجاری آفزایش یافته است، مناطق زیر از مهمترین مناطق است:

منطقه عمرانیه:

منطقه عمرانیه با توجه به موقعیت آن و حمل و نقل آسان یکی از مهمترین مراکز با کیفیت دفاتر و مغازه های تجاری مدرن در استانبول محسوب می شود، این منطقه پس از میزبانی پروژه مرکز مالی استانبول به بزرگترین مرکز جذب کننده سرمایه گذاران و شرکت های بزرگ به ویژه شرکت های خارجی تبدیل شده است که منطقه را به عنوان مراکز عمومی و پایگاهی برای عملیات تجاری خود در نظر می گیرند.

منطقه آتا شهیر:

منطقه آتا شهیر که یک منطقه غنی از پروژه های ترکیبی آپارتمان + دفاتر + مغازه های تجاری می باشد، یکی از مناطقی محسوب می شود که بیشتر میزبان یقه های سفید هستند . این منطقه با موقعیت خود در جاده های اصلی در إستانبول مانند جاده E5 وجاده TEM که شریان حمل و نقل در استانبول می باشد متمایز می شود. همچنین، مرکز مالی إستانبول از نظر سرمایه گذاری در زمینه دفاتر و مغازه های تجاری به منطقه اهمیت زیادی را بخشیده است.

منطقه کادی کوی:

قلب سمت آسائی إستانبول را تشکیل می دهد، و با مرکز استانبول توسط شبکه حمل و نقل قوی متصل می شود، و یک مرکز مهم برای دفاتر تجاری محسوب می شود، و یکی از گرانترین مناطق استانبول از نظر قیمت محل کار و مجللترین آنها از نظر ساخت وساز است.

منطقه کارتال:

گرچه نسبتا از مرکز شهر دور است ولی توسط یک شبکه حمل و نقل قوی با امکانات استراتژیک در استانبول متصل می شود. بسیاری از پروژه های ترکیبی آپارتمان ها، دفاتر و مغازه های تجاری در این منطقه گسترش دارند، قیمت های مناسب را در مقایسه با مناطق دیگر ارائه می دهد ، بنا بر این ، شرکت ها ترجیح می دهند این منطقه را به عنوان مرکز خود برگزینند . توسعه بزرگی در زمینه فعالیت اقتصادی در این منطقه پیش بینی می شود.

میانگین قیمت دفاتر در إستانبول:

قیمت دفاتر در إستانبول با توجه به کلاس دفاتر ومنطقه که در آن واقع می شوند متفاوت است. منطقه مرکزی کار که در منطقه لاوند واقع می شود ومنطقه مرغوب شرکت های معروف جهانی است، در صدر جدول از نظر قیمت دفاتر تجاری قرار دارد. این منطقه اکثر دفاتر کلاس A+ را دربرمیگیرد.

جدول زیر میانگین نرخ اجاره های دفاتر در تعدادی از مناطق إستانبول را توضیح می دهد:

منطقه

میانگین اجاره ماهانه برای هر متر مربع به لیر ترکیه

 

لاوند

157

ايتيلار/ ايسن تپه

110

بيشيک تاش/ تکسيم

103

شيشلی/ مجيديه كوی

98

كوزيتاغی

96

مسلک

91

عمرانيه

89

التونی زاده

86

مالتپه

80

كاغیت هانه/ سيران تپه

60

إستانبول غربی (سمت اروپائی)

50

إستانبول شرقی (سمت آسیائی)

40


با داماس ترک ، در زمینه دفاتر در استانبول سرمایه گذاری کنید و تابعیت ترکیه
را تضمین کنید:

شرکت املاک داماس ترک با توجه به تجربه طولانی خود در زمینه سرمایه گذاری املاک در استانبول همه مشاوره ها و تسهیلات لازم را به سرمایه گذاران مایل به سرمایه گذاری در زمینه املاک تجاری در استانبول ارائه می دهد، همچنین این شرکت به آنها گزینه های سرمایه گذاری گسترده ای را در زمینه دفاتر تجاری ارائه می دهد و آنها را به سرمایه گذاری موفق می رساند که دریافت تابعیت ترکیه را تضمین می کند.

 

ویرایش: damasturk

 

 
ادامه مطلب اقرأ أقل

پروژه های برجسته

شروع می شود از

$ 321.700

شروع می شود از

$ 83.000
پروژه های بیشتر

مشاوره فوری املاک و مستغلات

+90 555 160 50 00
whatsapp-icon