شارك في فيسبوك شارك في تويتر شارك في واتساب

آپارتمان های فروشی در آنتالیا 2022

25/04/2022 سرمایه گذاری در ترکیه 720 آپارتمان های فروشی در آنتالیا 2022

عناوین مقاله

شهر آنتالیا از نظر طبیعت شگف انگیز و بافت تاریخی به عنوان یکی از زیباترین شهر های ترکیه معروف است این امر شهر آنتالیا را به یک مرکز مهم در سطح جهان برای جذب گردشگران تبدیل کرده است. گردشگری در کنار  کشاورزی و تجارت یکی از  عوامل مهم فعالیت اقتصادی را تشکیل می دهد ، و با توجه به رشد و توسعه مستمر در همه زمینه های اقتصادی ، فراوانی فرصت های شغلی به صورت مستمر و ارزونی معیشت و زندگی ، آنتالیا به یک مرکز مهم برای جذب ساکنان تبدیل شده است طوری که این شهر علاوه بر هزاران مهاجر خارجی که مایل به داشتن زندگی آرام و لذت بخشی مانند تعطیات مادام العمر هستند ، سالانه حدود 100 هزار مهاجر از سراسر ترکیه را پذیرش می کند .

تمایل روزآفزون مهاجران داخلی و خارجی برای مهاجرت و اقامت در شهر آنتالیا باعث شده است که این شهر شاهد یکی از بزرگترین پروژه های تحول شهری در سطح اروپا باشد، به این صورت، محله های قدیمی سازمان نیافته که در دوره های قبلی ساخته شد تخریب می شود و در جای آن، پروژه های آپارتمان های مسکونی مدرن و امروزی بر پایه سیستم شهرهای هوشمند ساخته می شود مانند پروژه ساماندهی و مهندسی مجدد سواحل کنیالتی که در سال 2018 به پایان رسید و یک پروژه در سطح جهانی محسوب می شود. همچنین، پروژه بزرگ بوگاکایی که هدف آن رساندن دریا به شهر است ککه یکی از بزرگترین پروژه های کشور بعد از کانال إستانبول محسوب می شود. از اقدامات دیگر می توان به سازماندهی و طراحی مجدد پارک ها، سواحل، اماکن طبیعی و تاریخی و امکانات عمومی گوناگون، آفزایش مساحت فضاهای سبز به بیش از میانگین استاندارد های جهانی و همچنین برنامه ریزی مجدد حمل و نقل عمومی در این شهر از قبیل بازگشاظی خطوط حمل و نقل جدید اشار کرد، که باعث شد آنتالیا طبق آمارها در رأس شهرهای ترکیه از لحاظ قیمت آفزایش قیمت املاک به طور کلی و آپارتمان های مسکونی به طور خاص قرار گیرد.

قیمت آپارتمانهای فروشی در آنتالیا چقدر است؟

قیمت و ارزش املاک آپارتمانی در این مناطق با توجه به تعدادی از عوامل متفاوت است، که مهمترین آنها موقعیت منطقه و حمل ونقل آسان به آن است، برای مثال، موقعیت استراتژیک منطقه، برخورداری از خطوط تراموا و خطوط حمل و نقل عمومی دیگر، برخورداری از امکانات خدمات عمومی که از مهمترین آن مؤسسات پزشکی، مؤسسات آموزشی، بازارها و مراکز خرید است، همچنین برخورداری از امکانات تفریهی مانند سواحل، پارک های عمومی، اماکن تاریخی و تفریحی گوناگون، همچنین تعادل عرضه و تقاضا در منطقه.

مناطق آنتالیا با بالاترین ارزش املاک:

آپارتمان های فروشی در منطقه کنیالتی  در آنتالیا:

منطقه کنیالتی در رأس مناطق شهر آنتالیا از نظر تمایل سرمایه گذاران به خرید آپارتمان در آنتالیا قرار دارد، این منطقه با موقعیت خود در ساحل معروف کنیالتی که نام خود را از نام این منطقه گرفت متمایز می شود. منطقه کنیالتی بسیاری از سواحل عمومی و خصوصی، بزرگترین پارک های عمومی در سطح شهر، و همچنین بسیاری از اماکن تفریحی مانند آنتالیا آکواریوم، شهر بازی آکتور، تله کابین تونک تپه و جاذبه های گردشگری دیگری را در برمیگیرد. همچنین، این منطقه در کنار بازارهای عمومی و مراکز خرید ، بسیاری از امکانات خدماتی مهم مانند مؤسسات آموزشی متنوع که مهمترین آنها دانشگاه آکدنیز است ، و تعدادی از بیمارستان های دولتی و خصوصی را در برمیگیرد . همچنین منطقه کنیالتی یک منطقه مرکزی بسیار نزدیک به مرکز شهر محسوب می شود، این منطقه با کمبود زمین مناسب برای توسعه املاک مواجه است که قیمت املاک در این منطقه را در دوره آتی آفزایش می دهد.

آپارتمان های فروشی در منطقه آلانیا  در آنتالیا:

با مرکز شهر آنتالیا حدود 100 کیلومتر فاصله دارد. طبق آمارهای غیر رسمی، حدود 10% گردشگرانی که به ترکیه سفر می کنند از این منطقه که به یک برند جهانی در زمینه گردشگری و تفریح تبدیل شد بازدید می کنند. شهر آلانیا در کنار طبیعت شگفت انگیز خود، دارای بسیاری از امکانات تفریحی، تفریح گاه های گردشگری، سواحل معروف و اماکن تاریخی زیبا است.

آپارتمان های فروشی در منطقه کپز در آنتالیا:

منطقه کپز یکی از مناطق آنتالیا است که شاهد بیشترین پروژه های توسعه املاک به ویژه مجتمع های آپارتمانی مسکونی می باشد. در سال گذشته این منطقه رتبه دوم در بین مناطق پرفروش در ترکیه را به خود اختصاص داد. منطقه کپز  با نزدیکی و همپوشانی با مرکز شهر متمایز می شود ، این منطقه نزدیک به فرودگاه می باشد ، و با میزبانی بسیاری از امکانات خدماتی ، خطوط تراموا ، مراکز خرید ، پارک های عمومی و بسیاری از اماکن استراتژیک و تفریحی متمایز می شود ، علاوه بر آن شاهد آفزایش پروژه های توسعه املاک و تحول شهری واتمام پروژه ساخت شهر پزشکی است .

آپارتمان های فروشی در منطقه لارا در آنتالیا:

منطقه لارا یکی از باکلاسترین مناطق شهر آنتالیا محسوب می شود، و در منطقه مراد پاشا واقع می شود، نزدیکی نسبی آن به مرکز شهر و فرودگاه بین المللی آنتالیا از ویژگی های آن محسوب می شود، همچنین نزدیکی به اقامتگاه های گردشگری مجلل در منطقه کندو از ویژگی های آن است، این منطقه با ساحل طولانی ان که به سمت شرق امتداد دارد متمایز می شود، همچنین این منطقه با جاده پرجنب وجوش آن "جاده قدیم لارا" شناخته می شود.

سبک و متراژ آپارتمان های فروشی در آنتالیا 2021:

آپارتمان های سنتی:

آپارتمان های سنتی نسبت به دیگر سبک های آپارتمانی در آنتالیا رایجترین هستند ، این گزینه از آپارتمان ها حد اقل دارای یک اتاق خواب ، یک سالن ، یک حمام و یک آشپزخانه است ، و  به نام آپارتمان 1+1 معروف است ، این آپارتمان ها تا 1+5 می رسد که مرغوبترین اپارتمانهایی برای سرمایه گذاران هستند . مساحت آن از 35 مترمربع برای آپارتمانهای 1+1 تا 300 مترمربع برای گزینه های 4+1 و5+1 متفاوت است. آپارتمان های 1+1 و1+2 از رایجترین و محبوبترین گزینه ها برای سرمایه گذاران هستند.

آپارتمان های سوئیتی:

این سبک به نام 0+1 معروف است و از یک اتاق تشکیل می شود که شامل جای نشستن ، جای خواب ، یک آشپزخانه اوپن ویک حمام است ، این سبک ارزانتر و دارای مساحت کمتر است ، متراژ این آپارتمان ها از 30 مترمربع شروع می شود .

آپارتمان های دوبلکس:

این سبک عبارت از یک آپارتمان دو طبقه ای است که به وسیله یک راه پله به هم وصل می شوند ، این سبک بسیار رایج است . دوبلکس بالائی در طبقه بالای ساختمان قرار دارد وگاهی دارای یک تراس بزرگ می باشد، دوبلکس همکف یا یک باغ در طبقه همکف ساختمان قرار دارد و گاهی اوقات دارای یک باغ مخصوص می باشد. از 1+2 شروع می شود و بسیاری از اوقات به 4+1 با متراژهای مختلف می رسد .

آپارتمان های پنت هاوس:  

این سبک مجلل ترین نوع آپارتمان در مجتمع های مسکونی است که در آن قرار دارد، و در بالاترین طبقه ساختمان قرار دارد، گاهی "آپارتمان شاهی" نامیده می شود.

متراژ آپارتمان های فروشی در آنتالیا:

متراژ یکی از مهمترین عوامل تأثیر گذار بر قیمت آپارتمان در شهر آنتالیا به ویژه در برخی از مناطق مرکزی است که با کمبود زمین برای توسعه املاک روبروست. متراژ آپارتمان ها در گزینه های یک آپارتمان متفاوت است، برای مثال، آپارتمان های 1+1 از 35 مترمربع شروع کرده و به بیش از 100 مترمربع می رسد، این امر در مورد آپارتمان های 2+1 نیز صادق است که متراژ آن از 70 مترمربع شروع کرده و به بیش از 180 مترمربع می رسد ، گزینه های آپارتمان های 3+1 از 100 متر مربع شروع می کند و به حدود 280 مترمربع می رسد ، اما گزینه های آپارتمان های 4+1 و5+1 از 160 مترمربع شروع می کند و گاهی به بیش از 300 مترمربع می رسد .

ملاحظه می شود که در سال های اخیر گروهی از سرمایه گذاران پیدا شده اند که صرفه جوئی در متراژ آپارتمان را به نفع امکانات اجتماعی مانند استخرها، حمام های ترکی، ساونا، سالن ورزشی، زمین بازی های کودکان و اماکن تفریحی دیگر ترجیح می دهند.

مزایای ویژه آپارتمان های مسکونی در آنتالیا:

طراحی:

شرکت های توسعه املاک در آنتالیا در پروژه های آپارتمان های مسکونی بر استفاده از طراحی های مدرن از قبیل تخصیص یک حمام و دوش ویژه اتاق والدین تمرکز می کنند .

مصالح ساختمانی:

از قبیل استفاده از مصالح ساختمانی با کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای جهانی ، منعکس کننده صدا ، حرارت ، آب و مقاوم در برابر زلزله .

لوازم آب و فاضلاب:  

از قبیل استفاده از لوازم آب و فاصلاب درجه یک.

درها و کمدها:  

از قبیل استفاده از درها و کمدهای چوپی با کیفیت بالا و از مارک های معروف ترکیه، به گونه ای که با طراحی معماری داخلی آپارتمان ها سازگار باشد، در بیرونی آپارتمان ها یک در فولادی محکم است.

پنجره ها و چشم انداز:  

از پنجره های بزرک استفاده می شود که فرصت بهره مندی از نور خورشید را می دهد و چشم اندازهای پانورامائی را ایجاد می کند ، همچنین از پنجره های عایق گرما و سرما و منعکس کننده اشعه خورشید استفاده می شود ، همچنین از پرده های برقی خارجی (بانجور) استفاده می شود .

گرمایش:

در بسیاری از آپارتمان ها در شهر آنتالیا سیستم گاز طبیعی برای گرمایش از کف و گرم کردن آب مورد استفاده قرار می گیرد که ایمن ترین ، مقرون به صرفه ترین و کارسازترین سیستم گرمایش محسوب می شود . 

دستگاه های برقی:

دستگاه های آشپزخانه در آپارتمان ها ارائه می شود (اجاق گاز، فر، مایکروویو، هود)، در برخی از آپارتمان ها بیشتر از اقلام مذکور ارائه می شود و دستگاه های سفید را مانند یخچال، ماشین لباس شوئی، طرف شوئی و گاهی دستگاه های گرمایش و سرمایش تقدیم می شود، و در صورت گرمایش با گاز طبیعی، دستگاه های گازی گرمایش آب همراه آپارتمان تحویل داده می شود.

کف و دکوراسیون:

آپارتمان ها در شهر آنتالیا با استفاده از کف های با کیفیت بالا متمایز می شود که با دکوراسیون داخلی مانند پارکت در اتاق ها، سرامیک و مرمریت در اماکن مشترک مانند راه روها، حمام ها و آشپزخانه ها متناسب و سازگار است.

سیستم آپارتمان های هوشمند:

هدف آن تسهیل مدیریت آپارتمان از راه دور و کنترل دستگاه های خانگی مانند دستگاه های برقی، پرده ها، شیرآلات، گرمایش و سرمایش، اجاق گاز و غیره با استفاده از یک برنامه ای است که صاحب آپارتمان آن را در تلفن خود نصب می کند، سیستم آپارتمان هوشمند به کاهش اتلاف انرژی کمک می کند.

ویژگی های فنی دیگر:

اکثر آپارتمان های مسکونی در آنتالیا از سیستم اعلام حریق، سیستم پخش تلوزیونی مرکزی، زیرساخت انترنت، زنگ صوتی تصویری و دستگاه ارتباط صوتی تصویری با حراست مجتمع برخوردارند .

مزایای ویژه مجتمع های آپارتمانی در آنتالیا:

خدمات اجتماعی:

از استخرهای سرپوشیده و روباز، سالن های ورزشی، سونا، حمام های ترکی و فضاهای بازی کودکان تشکیل می شود. علاوه بر آن، در کنار سینما ها، سالن های انتظار، زمین های فوتبال و دیگر بازی های ورزشی و امکانات تفریحی مختلف، بسیاری از این پروژه ها شامل خدمات اجتماعی اضافی مانند اتاق های بخار، اتاق های ماساژ، کافه ها و رستوران ها می شود. همه این خدمات در ازای اشتراک های ماهانه مشخصی است که ساکنان مجتمع پرداخت می کنند.

فضاهای سبز:

این آپارتمان ها دارای فضاهای سبز است که به صورت باغ ها و پاغچه های داخلی زیبا مهندسی و طراحی شده اند و شامل گل کاری و جای نشیمن است، و همه ساکنان مجتمع می توانند اوقاتی خوشی را در آن همراه با آرامش و ایمنی سپری کنند.

امنیت و دوربین ها:

دوربین های مداربسته در نقاط مهم و اماکن مشترک قرار دارد و به صورت 24 ساعته کار می کند. علاوه بر آن، همه مجتمع های آپارتمانی در آنتالیا دارای پارکینگ خصوصی برای ماشین ها هستند که تعدادی از انها سرپوشیده و برخی دیگر روباز اند.

چشم اندازها:

قسمتی از آپارتمانها دارای چشم اندازهای خیره کننده رو به دریا یا فضاهای سبز مانند جنگ ها و کوه ها هستند ، قسمتی دیگر نیز دارای چشم اندازهای زیبا رو به شهر شگفت انگیز هستند .

چه عواملی قیمت آپارتمان در آنتالیا را تعیین می کنند؟

موقعیت و اهمیت:

از قبیل اینکه آپارتمان در یک منطقه مرکزی نزدیک به مرکز شهر یا مناطق مرکزی دیگر  ، مسیرهای حمل و نقل عمومی و امکانات خدمات عمومی مانند مدارس و دانشگا ها واقع شود .

مشخصات آپارتمان ها:

با توجه به سال ساخت آپارتمان و مصالح ساختمانی به کار رفته در ساختمان ،هرچه متراژ آپارتمان و قسمت های آن بیشتر باشد قیمت آن آفزایش می یابد . هرچه طبقه بالاتر باشد قیمت آپارتمان بالا می رود ، و هرچه چشم اندازی زیبا ، نمای باز و بالکن بزرگ در آپارتمان وجود داشته باشد قیمت آپارتمان های فروشی در آنتالیا آفزایش می یابد .

خدمات ارائه شده:

هرچه خدمات اجتماعی در مجتمع هائی است که آپارتمان ها در آن قرار دارد بیشتر باشد ارزش و قیمت این آپارتمان ها در مقایسه با آپارتمان های مشابهی که این خدمات را ارائه نمی دهند بیشتر است.

میانگین قیمت آپارتمان در مناطق آنتالیا:

طبق گزارشات و شاخص های رسمی به ویژه در سال گذشته، قیمت واحد های مسکونی شاهد آفزایش بزرگی تا 53% بوده است، این امر باعث شد که آنتالیا در رأس شهرهای ترکیه از نظر آفزایش قیمت واحدهای مسکونی قرار بگیرد. سرمایه گذار می تواند اموال سرمایه گذاری شده در خرید یک آپارتمان در آنتالیا را در مدت 18 سال بچرخاند. یا می توان ان را به شرح زیر درج کرد:

میانگین 100 مترمربع از یک واحد مسکونی.

 

منطقه

سقف میانگین 100 مترمربع

دوره چرخاندن شرمایه

کنیالتی

747800 لير تركيه

21 سال

کپز

347700 لير تركيه

17 سال

مرادپاشا

459200 لير تركيه

18 سال

دسمالتی

368500 لير تركيه

22 سال

آق سو

493300 لير تركيه

22 سال

آلانیا

620200 لير تركيه

23 سال

كاش

1127400 لير تركيه

28 سال

كمر

606500 لير تركيه

19 سال

سریک

326300 لير تركيه

16 سال

منافكت

365700 لير تركيه

23 سال

نکته: اطلاعات بالا از شاخص زینگات گرفته شد www.zingat.com

آپارتمان های فروشی در آنتالیا مناسب برای سرمایه گذاری وتابعیت ترکیه:

آپارتمان های آنتالیا یک فرصت امیدوارکننده برای سرمایه گذاری:

تقاضای آپارتمان های مسکونی در آنتالیا به طور عمومی در این شهر و به طور خاص در مناطق با عرضه محدود در حال آفزایش است، مناطق کنیالتی، آلانیا، کاش، کمر و کپز بمثابه مراکز جذب سرمایه گذاران خارجی به ویژه روس ها، آلمانی ها و انگلیسی ها ظاهر می شوند، در دوره های اخیر، سرمایه گذاران از خاورمیانه ، آسیای میانه و دیگر کشورهای جهان شروع به سرمایه گذاری در آنتالیا کرده اند ، این امر باعث شد که شهر آنتالیا در رتبه دوم پس از شهر استانبول از نظر فروش به سرمایه گذاران خارجی قرار بگیرد .

آپارتمان های فروشی در آنتالیا و تابعیت ترکیه:

هدف بسیاری از سرمایه گذاران خارجی از سرمایه گذاری در زمینه املاک در ترکیه دریافت تابعیت ترکیه است، زیرا اصلاح قانون دریافت تابعیت ترکیه برای اتباع خارجی در ازای خرید ملک در ترکیه، و کاهش کف قیمت ملک به 250 هزار دلار تمایل سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری از طریق خرید آپارتمانهای فروشی در آنتالیا را آفزایش داد ، آپارتمان هایی است که شرایط دریافت تابعیت را فراهم می کند ، بسیاری از پروژه های آپارتمانی به طور کلی مناسب است یعنی 100 % ، تعدادی از آنها به صورت محدود مناسب است یعنی حدود 70 % . تیم شرکت املاک داماس ترک که به صورت فعال در زمینه املاک در شهر آنتالیا فعالیت می کند، گزینه های آپارتمانی را به مشتریان خود ارائه می دهد که شرایط لازم برای دریافت تابعیت ترکیه را فراهم می کند.

 

ویرایش: damasturk

 

 

پروژه های برجسته

شروع می شود از

$ 318.300

شروع می شود از

$ 83.000
پروژه های بیشتر

مشاوره فوری املاک و مستغلات

+90 555 160 50 00
whatsapp-icon