شارك في فيسبوك شارك في تويتر شارك في واتساب

حمل و نقل در منطقه باشاک شهیر 2021

04/09/2023 مناطق و شهرداریهای ترکیه 4131 حمل و نقل در منطقه باشاک شهیر 2021

عناوین مقاله

جهش شهری که منطقه باشاک شهیر در دوره اخیر شاهد آن بوده است تنها محدود به مراکز خدمات پزشکی و مسکونی نبوده، بلکه فراتر رفته و شامل توسعه و راه اندازی بسیاری از سازه های جاده ای برای تسهیل دسترسی به همه خدمات پزشکی و آموزشی و مناطق گردشگری شده است که منطقه باشاک شهیر را متمایز می سازد، این مسئله میزان توجه و عنایت دولت را نشان می دهد تا این منطقه جایگاه معتبر خود را نزد همه بازدید کنندگان آن و کسانی محقق سازد که مایل به خرید ملک در ترکیه هستند چه بومی باشند چه خارجی.

جاده ها و خطوطی که به منطقه باشاک شهیر خدمت رسانی می کنند:

حمل و نقل به این منطقه از طریق بزرگراه TEM علاوه بر خطوط راه آهن (تراموا) انجام می شود. خدمات اتوبوس به این منطقه نیز موجود می باشد.

متروی باشاک شهیر:

فرآیند ساخت متروی باشاک شهیر که شامل نخستین دروازه در ایستگاه باشاک کنوتلاری و دومین دروازه در ایستگاه متروی کنت می شود در سال 2006 شروع شد. همچنین این مترو در ایستگاه ایکتلی صنایع به دو خط تقسیم می شود:

- نخستین خط: خطی است که در ایستگاه "مترو کنت" می رسد.
- خط دوم: به منطقه "اولمپیک" می رسد که نزدیکترین منطقه به منطقه کایا شهر می باشد.

خط متروی باشاک شهیر در ایستگاه کیرزالی به پایان می رسد، می توان از این ایستگاه به صورت رایگان برای جا به جائی به خط متروی آق سرای که مسافران را به ترمینال اتوبوس می رساند استفاده کرد، یا به ایستگاه ینی کاپی که شامل چندین خط مترو است که مهمترین آنها عبارتند از:

  • مارمارای: به سمت آسیائی جا به جا می کند.
  • عثمان بی: به منطقه تکسیم و غیره جا به جا می کند.

مرمرای یکی از مهمترین سیستم های راه آهن در استانبول محسوب می شود، وتا حد زیادی نیازهای حمل و نقل عمومی در این شهر  را برآوده می کند ، و دو طرف اروپائی و آناتولی را با هم متصل می کند ، و دارای 43 ایستگاه می باشد  که طولاترین فاصله به 115 دقیقه نیاز دارد .

مارمارای که خدمت بین گبز و هالکالی را در فواصل 15 دقیقه ای ارائه می دهد، خدمات اضافی قطار را در فواصل 8 دقیقه ای بین زیتین بورنو و مالتپ ارائه می دهد .

خط متروی المپیک دریائی M9 در باشاک شهیر:

دو ایستگاه بهاریه و ماسکو که در فاز اول خط متروی M9 آتا کوی – اکیتلی صنایع – المپیک قرار دارند با هم ادغام شدند، ساخت این خط در سال 2016 شروع شد، و در روز شنبه مورخ 29 می سال 2021 M9 برای خدمت رسانی به شهروندان استانبول به عنوان یک شرکت تجاری دریائی المپیک افتتاح شد.

این خط در ایستگاه بهاریه در یک جشن با حضور رئیس حزب جمهوری خواه خلق آقای کمال قلیچدار اوغلو و رئیس شهرداری استانبول بزرگ آقای اکرم امام اوغلو بازگشائی شد.

دو ایستگاه نوساز، ایستگاه های ایستگاه های اکیتلی صنایع – وزیاغوکالب – المپیک فعلی در حال ادغام با هم هستند، و این خط در 12 ایستگاه با فواصل 10 دقیقه ای از زمان بازگشائی تنظیم خواهد شد و از 5 نطقه در این شهر عبور خواهد کرد که عبارتند از: باکیر کوی، باهچه لی اولر، باغجیلار، کوچوک شکمچه و باشاک شهیر .

پیش بینی می شود که این خط مترو روزانه حوالی 500 هزار مسافر را جا به جا کند، و به حوالی 2.5 ملیون نفر خدمت رسانی کند که در  منطقه زندگی می کنند و از آن مناطق بازدید می کنند . کارهای مربوط به افتتاح فاز دوم این خط ادامه دارد که هنگام اتمام آن در سال 2022 بسیار سریع با 14 ایستگاه کار خواهد کرد.

از تاریخ افتتاح، جا به جائی از خط جدید به خط "M3" کیرازلی – باشاک شهیر / مترو کنت در ایستگاه اکیتلی صنایع انجام خواهد شد، و هنگام بهروه وری کامل در سال 2022 فرآیند ادغام در 7 نقطه مختلف فراهم خواهد بود، و خطوط اصلی در محور شرق – غرب استانبول و محور شمالی – جنوبی متقاطع خواهند شد که دسترسی به این منطقه را آسان می کند.

بزرگراه شمالی مرمره در باشاک شهیر:

در جشنی با حضور رئیس جمهور آقای رجب طیب اردوغان و طبق داده های موجود در مورد بزرگراه شمالی مرمره که قرار است دو قاره آسیا و اروپا را با هم متصل کند، و طبق روزنامه حریت قسمت نهائی به طول 9.1 کیلو متر از قسمت هفتم (بالغ بر 10.2 کیلومتر) بین دوراه حبیبلر – دوراه هاسدال انجام شد .

این پایان کار نبود، بلکه بزرگراه شمال مرمره به اندازه 45 کیلومتر در قسمت ناکاش – باشاک شهیر توسعه یافت ، که طول کلی این جاده را آفزایش داد و به 443 کیلومتر رسید . با توجه به سخنان رئیس جمهور آقای اردوغان در افتتاحیه، ایشان این گام را با این گفتار توصیف کرد: "ما امیدوار هستیم که قسمت تازه اضافه شده را تکمیل کنیم و در اسرع وقت آن را به خدمت بگذاریم.

این یزرگراه دارای اهمیت استراتژیک از نظر آفزایش حرکت وسایل حمل و نقل انسانی و تجاری در بین دو قاره در جهان است. کسانی که در این شهر زندگی می کنند معنی این لوله هوائی را که آن را در إستانبول افتتاح کردیم به خوبی می دانند، یکی از شلوغترین پایتخت ها در جهان است. ایالت های Tekirdağ وKocaeli وSakarya در بزرگراه هستند و از راحتی تردد نیز بهره می برند.

این مسیری که با بزرگراه TEM و بزرگراه استانبول – ازمیر در نقاط مختلف ادغام شد، هنگام اتمام بزرگراه Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe با آن نیز ادغام خواهد شد، بنا بر این ما منطقه مرمره خود را با یک بزرگراه در همه جا احاطه خواهیم کرد ، که یکی از پر فعالیت ترین مناطق ترکیه از نظر تراکم جمعیت ، قدرت تولیدی و تجاری و امکانات گردشگری محسوب می شود . به کمک این خطوط که سامانه های راه آهن دیگر را تکمیل میکنند ، حمل و نقل با سامانه های راه آهن از باشاک شهیر به کارتال میسر شد ، علاوه بر آن ، شهرداری باشاک شهیر شروع به ساخت پل عابر پیاده کرده است تا شهروندانی که در منطقه Güvercintepe زندگی می کنند راحت و سریع به ایستگاه متروی المپیک برسند . قرار است در ماه های بعدی افتتاح شود. همه این عوامل اهمیت موقعیت جغرافیائی باشاک شهیر را آفزایش می دهد و ارزش اضافی را به آن به عنوان یکی از مهمترین مناطق سرمایه گذاری املاک در استانبول می بخشد.

 

منابع: emlakkulisi + metro istanbul
ویرایش: damasturk

 

ادامه مطلب اقرأ أقل

پروژه های برجسته

شروع می شود از

$ 313.000

شروع می شود از

$ 83.000
پروژه های بیشتر

مشاوره فوری املاک و مستغلات

+90 555 160 50 00