شارك في فيسبوك شارك في تويتر شارك في واتساب

آپارتمان های فروشی در بورسا 2021

(19)

شهر بورسای ترکیه که در شمال غرب ترکیه واقع می شود با کوتاهیا، بالک کسیر، سکاریا و یالووا مجاورت دارد، و با توجه به اشراف زیبای آن به دریای مرمره یکی از مهمترین مناطق توریستی ترکیه محسوب می شود. این منطقه با آب و هوای معتدل در زمستان و مطبوع در تابستان متمایز می شود، علاوه بر طبیعت شگفت انگیز و توسعه صنعتی آن و با توجه به توسعه عمرانی منظمی که آن را به یک رقیب قدرتمندی برای سایر مناطق ترکیه تبدیل کرد، امروزه شهر بورسا به یک مرکز جذب قدرتمندی برای سرمایه گذاران خارجی که مایل به سرمایه گذاری املاک در ترکیه هستند تبدیل گردید، با توجه به موارد مذکور این شهر یکی از مهمترین مناطق ترکیه در بخش سرمایه گذاری املاک شده است.

سرمایه گذاری در آپارتمان های فروشی در بورسا:

بورسا چهارمین ایالت ترکیه از نظر جمعیت محسوب می شود که بر اساس آمار سال 2021 تعداد ساکنان آن به 3.137.168 نفر رسید.

بی تردید ، بورسا یکی از مهمترین شهرهای ترکیه محسوب می شود ، زیرا این شهر پایتخت صنعتی ترکیه است . از سوی دیگر، یکی از مهمترین شهر های توریستی در ترکیه محسوب می شود، همچنین، بورسا از زیرساخت غنی برخوردار است که آن را به یک مقصد سرمایه گذاری رقابتی برای إستانبول تبدیل می کند. با توجه به رشد سریع آن در زمینه های صنعتی، خدمات و توریستی این شهر به یک محیط غنی برای سرمایه گذاری املاک در ترکیه تبدیل شد که منجر به رشد بخش مسکن و آفزایش تقاضای آن شد و در نتیجه بورسا مورد توجه همه سرمایه گذارانی که مایل به زندگی در ترکیه هستند شده است.

چرا بورسا به مقصدی برای سرمایه گذاران در آپارتمان های مسکونی تبدیل شد؟  

پیشرفت چشمگیر در بخش صنعت در شهر بورسا، فراوانی تاسیسات صنعتی در آن و هم زمان رشد سریع بخش توریست و بخش خدمات دلیل موجهی را برای مهاجرت نیروی کار، سرمایه گذاران و صنعتگران به این شهر تشکیل داده است که به آفزایش تقاضای تاسیسات مسکونی منجر شده است. طبق آمار اتحادیه املاک در این شهر، در صد خرید آپارتمان های مسکونی در شهر بورسا بیش از ده برابر آن در سایر شهرهاست.

همچنین، بورسا به عنوان وارث استانبول با شهر صنعتی ، زیرساخت های متمایز خود و پروژه های بزرگ حمل و نقل از جمله بزرگراه بورسا - استانبول که از خلیج ازمیت عبور می کند و فاصله بین دو شهر را به یک ساعت و 35 دقیقه کوتاه کرد همه نگاه ها را به خود جلب کرد. علاوه بر حمل و نقل دریائی و فرودگاه داخلی آن، طولاترین خط مترو در ترکیه نیز در بورسا وجود دارد که ابتدای شهر را با انتهای شهر وصل می کند.

بورسا همچنین مرکز مهمترین صنایع ترکیه مانند صنعت خودروسازی از جمله بژو ، ریو ، فیات و غیره و صنایع نساجی، پوشاک، مواد غذائی، مواد نگهدارنده و بسیاری از صنایع دیگر محسوب می شود.

مزایای سکونت و زندگی در بورسا

به دلیل مزایای منحصر به فرد شهر بورسا مردم دوست دارند در این شهر صاحب املاک باشند و زندگی کنند، زیرا این شهر در عین حال یک شهر صنعتی، توریستی و تاریخی محسوب می شود. این موارد دلیلی برای جستجویان آپارتمان های فروشی در بورسا شده است.

از لحاظ تاریخی، بورسا اولین پایتخت امپراتوری عثمانی محسوب می شود، و در آن بسیاری از جاذبه های باستانی مهم از جمله میدان ها، کوچه ها، مساجد، حمام ها، کاخ ها و بسیاری از جاذبه های باستانی عثمانی به ویژه منطقه قاضی عثمان قرار دارند. شهر بورسا همچنین با موقعیت جغرافیائی در ساحل دریای مرمره، کوه اولوداغ، فراوانی فضاهای سبز، چشمه ها، رودخانه ها و جنگل های طبیعی با جلوه های زیبا و هوای پاک متمایز می شود، همه موارد مذکور باعث شده است بورسا صدرنشین لیست گزینه ها در مقایسه با سایر شهرها شود .

بورسا همچنین دارای 17 منطقه می باشد که در مرکز و اطراف شهر بخش می شوند ؛ عثمان قاضی ، نیلوفر ، اورهان ، یلدرم ، ینی شهیر ، بویوک ، اورهان و ایزنیک از جمله این مناطق هستند .

با توجه به توسعه بزرگی که در بخش مسکن رخ داد ، در مدت اخیر مجتمع های مسکونی مدرن رایج شده است که با رنسانس شهری موجود در شهرهای پیشرفته جهان از جمله آمریکا و اروپا همگام است ؛ مانند ساخت برج های مسکونی و مجتمع هایی منطبق با استانداردهای جهانی ساخت و ساز از سیستم حفاظت و هشدار تا سیستم اطفای خودکار ، و از سیستم های ضد زلزله تا سیستم های حفاظت و کنترل خانه از راه دور از طریق برنامه های تلفن همراهی است که امکان کنترل همه دستگاه های خانه و قسمت های آن مانند بالکن ها ، درها و پنجره ها از راه دور را می دهد . همچنین این مجتمع ها دارای پرسنل امنیتی و خدمات 24 ساعته می باشند ، همچنین شامل استخرهای باز و سرپوشیده ، تئاتر ها ، سینما ها ، پاشگاه های ورزشی ، دفاتر ، سالن های تفریح ، پارکینگ های اتومومبیل و بسیاری از خدمات دیگر می شوند .

تنوع موقعیت مناطق در شهر بورسا و گسترش و توزیع زیبای آنها یک عاملی در تعیین استانداردهای قیمت آپارتمان در بورسا محسوب می شود که به خواسته های همه کسانی که مایل به زندگی در آن هستند پاسخ می دهد.

مهمترین مواردی که هنگام خرید آپارتمان در بورسا باید مورد توجه قرار گرفت؟

بسیاری از عوامل وجود دارد که هنگام خرید آپارتمان مسکونی به صورت منفی یا مثبت تاثیر گذارند، یک سری از آنها عوامل خاص و سری دیگر عوامل عمومی هستند.

موارد زیر از جمله عوامل خاصی که باید در نظر گرفت:

اختیار منطقه مناسب برای فرد با توجه به هدف وی از سکونت در شهر؛ اگر قصد او گردشگری یا تفریح باشد باید مناطق نزدیک به امکانات توریستی را انتخاب کرد ، یا اگر قصد او تحصیل باشد باید مناطقی که دانشگاه ها در آنها وجود دارند انتخاب شوند ، ولی اگر دلیل او کار باشد آپارتمان در مناطق نزدیک به شهرهای توریستی خریداری می شود ، به این روال ملک بنا به شرایط و تمایل هر فرد خریداری می شود .

عوامل عمومی که باید هنگام خرید آپارتمان در ترکیه در نظر گرفت عباتند از:  

  • نزدیکی منطقه به امکانات عمومی و ادارات خدماتی: هرچه منطقه غنی از پارک ها، میدان ها، گردشگاه ها، مراکز خرد، فروشگاه ها، مدارس، مساجد، پاشگاه ها، مراکز فرهنگی، مراکز جوانان وسایر خدمات و امکانات عمومی دیگر باشد مطلوبتر خواهد بود و قیمت آن بنا به موارد مذکور متفاوت است.
  • نزدیکی منطقه به مرکز شهر و ادارات مهم آن نقش مؤثری در انتخاب آپارتمان و تعیین قیمت آن دارد.
  • مشخصات خود آپارتمان مسکونی و موقعیت آن: علاوه بر موقعیت آپارتمان، مشتری هنگام اقدام به خرید آپارتمان مسکونی باید اطلاع از سن آپارتمان، متراژ و دکوراسیون، طبقه، نوع بنا، چشم انداز، سمت، فضای سبز در اطراف آن، نزدیکی آن به ساختمان های مجاور، خدمات مسکن مانند پارکینگ، انبار و پارک ها و همه موارد مشابه و موارد دیگر داشته باشد.

 

منابع: emlek kulisi gezinomi, arshane
تدوین: داماستورک

ادامه مطلب اقرأ أقل