شارك في فيسبوك شارك في تويتر شارك في واتساب

سرمایه گذاری در مغازه های تجاری در استانبول 2021

28/02/2024 سرمایه گذاری در ترکیه 293 سرمایه گذاری در مغازه های تجاری در استانبول 2021

عناوین مقاله

إستانبول به تنهایی بیش از 18% از مردم ترکیه یعنی بیش از 15 ملیون نفر را در بر می گیرد، و سهم آن در تولید ناخالص ملی ترکیه بیش از 30% می باشد، همچنین بیش از 44% از مالیات در ترکیه از فعالیت های اقتصادی انجام شده در استانبول به دست می آید، و این همان چیزی است که آن را به قلب تپنده ترکیه تبدیل کرده است. علاوه بر آن، جایگاه استراتژیک إستانبول آن را در بین مهمترین مراکز اقتصادی جهان قرار داد، زیرا قرارگاه های تعدادی زیادی از شرکت های جهانی در إستانبول قرار دارد، شرکت هایی که به دنبال رسیدن به بازارهای خاورمیانه، شرق اروپا و آسیای میانه می باشند. این اهمیت اقتصادی بزرگ که استانبول از آن برخوردار است از آن یک بازار سرمایه گذاری امیدوار کننده ای را برای کسانی که مایل به سرمایه گذاری در ترکیه هستند ، ساخت . و این امر باعث افزایش تقاضا برای محل کار  به طور کلی و مغازه های تجاری  به طور خاص گردید ، به این صورت سرمایه گذاری در مغازه های تجاری به یک سرمایه گذاری پایدار تبدیل گردید که در بلند مدت سود بالایی را به دست می آورد .

معیار های سرمایه گذاری در مغازه های تجاری در استانبول:

با توجه به قدرت اقتصادی شهر استانبول، سرمایه گذاری در مغازه های تجاری در این شهر یک سرمایه گذاری امیدوار کننده و  در حال رشد مداوم محسوب می شود . این امر  راز  افزایش ارزش مغازه های تجاری در برابر املاک مسکونی در بلند مدت را توضیح می دهد ، رازی که بسیاری از سرمایه گذاران را به سرمایه گذاری در مغازه های تجاری سوق داده است . شرکت های توسعه املاک برای پاسخ به تقاضای روز افزون، به توسعه پروژه های به اصطلاح ترکیبی مسکونی و تجاری رو آورد که متشکل از آپارتمان ها، دفاتر و مغازه های تجاری می باشند. این مجتمع ها به افزایش فعالیت اقتصادی مناطقی که در آن ایجاد شده اند کمک کرده اند.

سرمایه گذاری که مایل به سرمایه گذاری در مغازه های تجاری می باشد باید مطالعه ای دقیقی در مورد بازده سرمایه گذاری را اجرا کند تا سرمایه گذاری وی موفقیت امیز باشد. همچنین، معیارهای روشنی وجود دارند که باید آنها را در نظر گرفت، مهمترین آنها به شرح زیر می باشد:

  • جایگاه ، چشم انداز و ویترین فروشگاه:

جایگاه مهمترین معیار در تشخیص ارزش مغازه تجاری می باشد، زیرا جایگاه نقش بسیار مهمی در سرعت اجاره مغازه و خالی نماندن آن برای مدت های طولانی بازی می کند، به این دلیل، بسیار ضروری است که اهمیت جایگاه مغازه تجاری مورد معامله بررسی شود و از عرضه و تقاضا در منطقه ای که مغازه در آن واقع می باشد اطلاع پیدا کرد.  ترجیح می شود که جایگاه مغازه در مرکز شهر و نزدیک به امکانات حیاتی قرار داشته باشد، و حمل و نقل به آن آسان باشد، مثلا در جاده های اصلی یا خطوط حمل و نقل عمومی قرار بگیرد. همچنین ترجیح می شود که مغازه در  یک منطقه پر جمعیت و قابل رشد و توسعه قرار بگیرد ، و همچنین در  یک مجتمعی یا مرکزی قرار بگیرد که دارای مغازه های تجاری فعال باشد . همچنین ترجیح می شود که نمای مغازه در قسمت جلویی یا بر خیابان پر از عابران باشد، و اینکه قسمت جلویی مغازه پهن باشد زیرا نما و ویترین پهن باعث افزایش تقاضا برای آن می باشد.

  • امکانات، خدمات و زیرساخت ها:

بهتر است که کنار مغازه تجاری یا دفتر یک پارکینگ ویژه برای ماشین ها وجود داشته باشد، همچنین شعب بانکی و عابر بانک ها فراهم باشد، واینکه زیرساخت های مخصوص گرمایش و سرمایش فراهم باشد. در صورت سرمایه گذاری در مجتمع های طبقاتی ، آسانسور ، شرایط ایمنی وایمنی کاری مانند نردبان آتش نشانی ، ساختمان مقاوم در برابر زلزله ، سیستم نگهبانی و امنیت و دوربینها فراهم باشد .

  • مشخصات مغازه تجاری در "تاپو"

سرمایه گذار باید مطمئن شود که مغازه تجاری یا دفتری که قصد خرید آن را دارد در تاپو به عنوان یک مغازه تجاری ثبت شده باشد نه به عنوان یک ملک مسکونی. زیرا این امر  برای سرمایه گذار مشکلات و سختگی هایی را ایجاد خواهد کرد . همچنین باید این مغازه با پروژه ای است که قصد راه اندازی آن را دارد متناسب باشد، در غیر این صورت اخذ مجوز های لازم با مشکلاتی روبرو خواهد بود، و باید اطمینان حاصل کرد که هیچ مالیات یا بدهی های قبلی به مغازه یا دفتری که سرمایه گذار قصد تملک آن را دارد تعلق نداشته باشد.

انواع مغازه های تجاری در استانبول:

کسی که دنبال سرمایه گذاری در مغازه های تجاری در إستانبول است با انواعی گوناگون از مغازه های تجاری با توجه به موقعیت و کیفیت خدمات موجود در آنها روبرو خواهد شد، وی باید نوع مغازه مناسب پروژه خود را مشخص کند، تعدادی از انواع آنها به شرح زیر می باشد:

مغازه های تجاری تک:

عبارت از مغازه های تکی می باشند که در داخل کوچه ها قرار دارند و گروهی خاصی از مشتریان یعنی ساکنان آن محله را مورد اهمیت قرار می دهند، قیمت آنها نسبت به انواع مغازه های دیگر از لحاظ اجاره و تملک ارزان است، این مغازه ها برای تامین نیازهای روزمره ساکنان به کار گرفته می شوند.

مغازه های تجاری بازاری:

در میان مغازه های تجاری، این گزینه شایعترین انتخاب می باشد، و در جاده های اصلی و بازار های تجاری به صورت گسترده وجود دارد، این مغازه به دلیل گسترش مغازه های دیگر در اطراف خود اهمیت بازاری بسیاری پیدا می کند. قیمت اجاره و تملک نسبت به مغازه های تک بالا می باشد.

مغازه های تجاری مدرن:

در مراکز خرید بزرگ موجود در سراسر استانبول قرار دارد، در سال های اخیر، این نوع از مغازه های تجاری برای پاسخ گوئی به پیشرفت بخش مصرف توسعه یافته است. با توجه به خدمات ارائه شده توسط مدیریت مراکز فروشگاهی مانند تبلیغات  و خدمات فنی ، این نوع از مغازه های تجاری دارای بالاترین قیمت می باشد .

مناطق سرمایه گذاری در مغازه های تجاری در استانبول:

مغازه های تجاری به عنوان یک ابزار مهم برای سرمایه گذاری در بسیاری از مناطق إستانبول نمایان می شود، اهمیت سرمایه گذاری در مناطق گوناگون إستانبول با توجه به فعالیت های اقتصادی شایع در آنها و تقاضای اجاره مغازه های تجاری از سوی مؤسسات، شرکت ها و ارباب کار متفاوت است. از لحاظ اهمیت سرمایه گذاری در مغازه های تجاری می توان مناطق استانبول را به دو قسمت تقسیم کرد :

 

مناطق اوج از لحاظ ارزش سرمایه گذاری:

شامل بازارهای معروف می باشد که مراکز اصلی جذب را تشکیل می دهند مانند بازار سرپوشیده فاتح که دربرگیرنده گرانترین مغازه های تجاری در سطح ترکیه می باشد که در این بازار اجاره ماهانه هر متر مربع به 3500 دلار می رسد. در رده بعد از آن، خیابان استقلال در تقسیم و خیابان بغداد در منطقه کادی کوی قرار دارند. ولی در رتبه بندی منطقه ای، مناطقی چون بای اوگلو، شیشلی، بیشک تاش و بکر کوی در سمت اروپایی و کادی کوی، آتاشهیر و عمرانیه در سمت آسیایی از  مناطقی محسوب می شوند که دارای مغازه های تجاری با بالاترین قیمت در استانبول هستند .

مناطق امیدوار کننده از لحاظ ارزش سرمایه گذاری:

عبارت از مناطق امیدوار کننده ای از لحاظ ارزش سرمایه گذاری در مغازه های تجاری می باشند و به دلیل تعداد زیاد پروژه های مدرن املاک که آن ها را در برمیگیرند رشد و توسعه می یابند، از مهمترین این مناطق می توان به منطقه خیابان پر جنب وجوش باسن اکسپرس، باشاک شهیر، بیلیک دوزو  و اسنیورت اشاره کرد که سال گذشته با قدرت شروع به جذب سرمایه گذاران مایل به تملک مغازه های تجاری در استانبول کرده است .

قیمت مغازه های تجاری در مناطق استانبول:

میانگین قیمت مغازه های تجاری در إستانبول بیش همتایان خود در سایر شهرهای ترکیه می باشد، دلیل این امر مربوط به تقاضای روزافزون برای آنها می باشد زیرا بازدهی بزرگی را برای سرمایه گذاران محقق می سازد. طبق آخرین آمار در مورد میانگین قیمت هر متر مربع برای اماکن کاری در مناطق گوناگون إستانبول، میانگین قیمت های ده منطقه نخست در این شهر به شرح زیر می باشد:

 

منطقه

میانگین قیمت هر متر مربع به لیر ترکیه

بيشيک تاش

21404

ساريير

19107

بكركوی

17665

كادی كوی

16700

شيشلی

12522

فاتح

11800

اسكدار

11137

بای اوگلو

11051

باشاک شهير

19231

زيتون بورنو

10047

در حالی که مناطقی که شاهد بیشترین آفزایش در قیمت مغازه های تجاری در إستانبول به شرح زیر بوده است:

منطقه شیلا 27%، منطقه سارییر 20.8%، منطقه چاتلگا 19.5%، منطقه زیتون برونو 18.8%، منطقه سلیوری 16.1%، منطقه آتا شهیر 14.4 %، منطقه کوچوک چکمه 13.4%، منطقه بای اوگلو 12.7%، منطقه باغجیلار 12.4 %، و منطقه کارتال 8.6 %.

داماس ترک ، مسیر مطمئن شما برای دریافت تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در مغازه های تجاری:

اتباع خارجی می توانند با داشتن ملک به قیمت 250 ملیون لیر ترکیه و بدون توجه به نوع ملک تابعیت این کشور را دریافت کنند از جمله سرمایه گذاری در مغازه های تجاری. برای دست یابی به سرمایه گذاری موفق در این زمینه و تضمین دریافت تابعیت ترکیه می توان از خدمات تیم شرکت املاک داماس ترک استفاده کرد زیرا تیم این شرکت دارای تجربه طولانی در بازار املاک ترکیه به ویژه استانبول می باشد.

 

ویرایش: damasturk

 

ادامه مطلب اقرأ أقل

پروژه های برجسته

شروع می شود از

$ 313.400

شروع می شود از

$ 83.000
پروژه های بیشتر

مشاوره فوری املاک و مستغلات

+90 555 160 50 00
whatsapp-icon