شارك في فيسبوك شارك في تويتر شارك في واتساب

بیمارستان ها و مؤسسات پزشکی در منطقه باشاک شهیر 2021

05/09/2023 مناطق و شهرداریهای ترکیه 1903 بیمارستان ها و مؤسسات پزشکی در منطقه باشاک شهیر 2021

عناوین مقاله

امروز بیش از یک سال از افتتاح شهرک پزشکی در منطقه باشاک شهیر (شهر پزشکی چام و ساکورا) می گذرد که یکی از مهمترین دلایل موفقیت ترکیه در بخش بهداشت را تشکیل داد، همانطوری که آقای اردوغان رئیس جمهور هنگام افتتاح آن پیش بینی کرد که این شهر پزشکی یکی از مهمترین و برجسته ترین برندهای تجاری در زمینه گردشگری درمانی در ترکیه خواهد بود، و با این ویژگی ها جایگاه برجسته ای در بین کشورها دارد.

منطقه باشاک شهیر حوالی 25 مرکز پزشکی، بزرگترین بیمارستان های دولتی إستانبول و تعدادی از بیمارستان های خصوصی را در برمیگیر، علاوه بر آن، این شهر پزشکی که برای مقاومت در برابر زلزله بدون تعطیلی خدمات طراحی شد، در زمان افتتاح آن طبق مجله Building Design + Construction به عنوان بزرگترین ساختمان جداشده در جهان طبقه بندی شده است. با توجه به اهمیت آن، علاوه بر صحبت در مورد مهمترین مراکز پزشکی دیگر در منطقه باشاک شهیر، در این مقاله بیشتر در مورد ویژگی های آن و خدماتی که ارائه می دهد صحبت خواهیم کرد.

شهر پزشک چام و ساکورا:

مشخصات ساختاری:

  • از 10 ساختمان با فضای بسته بالغ بر یک ملیون وبیست ویک هزار و دویست وشصت و پنج متر مربع، وفضای باز بالغ بر هفتصد وهشتاد و نه هزار و سی ویک متر مربع تشکیل شده است، و مجهز به 3 باند پرواز است.
  • این شهر پزشکی نام خود را از درخت کاج (چام به زبان ترکی) و شکوفه گیلاس (ساکورا به زبان ژاپنی) که نماد زندگی هستند گرفته است، به این دلیل، محیط شهر پزشکی با گروهی از درختان کاج و گیلاس در مساحت تقریبی 15 هکتار تزئین شد.

مشخصات فنی:

به گفته دستیار رئیس بخش پزشکی آقای دکتر محمد امین کالکان این شهر پزشکی شامل 8 بیمارستان می شود، ظرفیت کل شهر 2682 تخت از جمله 456 تخت مراقبت های ویژه و 2226 تخت خدمات است.

این شهر شامل بیمارستان های کودکان ، بیماری های زنان و زایمان ، بیمارستان عمومی ، بیماری های اعصاب ، ارتپدی ، سرطان ها و بدن ، بیمارستان درمان و روانپزشکی می شود . در واقع این شهر عبارت از یک پردیس دانشگاهی است که از 8 بیمارستان تشکیل شده است، که تنها یک بیمارستان نیست بلکه تعدادی زیادی از بیمارستان های تخصصی با هم وجود دارند. برنامه ریزی شده است که 53 کلینیک از 83 کلینیک موجود در زمینه مطالعات شاخه ای خدمت کنند، این کلینیک ها به عنوان کلینیک های آموزشی هستند و تقریبا 150عضو هیئت آموزشی دارند.

ماهانه به یک ملیون مریض خدمات ارائه می شود:

رئیس بخش پزشکان آقای محمد امین کالکان اشاره کرد که 725 اتاق کلینیکی وجود دارد که می توانند روزانه به 35 هزار مریض و ماهانه به یک ملیون مریض سرپائی خدمت رسانی کنند، وی گفت:

"ما همچنین برنامه ریزی کردیم که روزانه 500 عمل جراحی خاص و سالانه 125000 عمل جراحی خاص انجام بدهیم. ما از یک دستگاهی به نام TomoTherapy Radixact استفاده می کنیم که عبارت از یک محصول با فنآوری بسیار پیشرفته در مقابله با سرطان است. این سیستم شامل مدرنترین نوآوری های تکنولژیکی و هوش مصنوعی می شود، با این وجود، این دستگاه سلول سرطانی را مورد هدف قرار می دهد و اشعه درمانی تخصصی را برای هر بیمار فراهم می کند. ما می توانیم درمان ها را اعمال کنیم. سیستم Tomotherapy Radixact پیشرفته ترین سیستم در بیمارستان ماست. به کمک این سیستم علاوه بر آفزایش سطح معیشت، نرخ های زنده ماندن و بهبودی بیماران نیز آفزایش می یابد."

 "نخست در بیمارستان های عمومی":

یک اشاره به افتتاح بخش نوزادان سطح 4 ب است که برای اولین بار در بیمارستان های عمومی افتتاح می شود. ساری اسینا در این بخش درمان شد، این دختر در هفته بیست و هفتم بارداری با وزن 935 گرم متولد شده بود، این دختر در بخش مراقبت های ویژه برای چندین روز باقی ماند تا بتواند سلامتی خود را بازیابی کند، ساری اسینا به کمک جراحی موفقیت آمیز نجات پیدا کرد و در هفتاد و سومین روز خود با وزن 2 کیلوگرم از بیمارستان مرخص شد. در دوران همگیری کووید -19، علاوه بر پیوند های موفق کلیه زیر شرایط همگیری، بیماران کلیوی با پیوند از دیالیز کلیوی نجات پیدا کردند. از بین جراحی های پیوندی که در جولای 2020 آغاز شده است تا کنون 17 عمل پیوند موفقیت آموز بود.

در دوره همه گیری، جمعا 700 تخت از جمله 500 تخت سرویس و 200 تخت مراقبت های ویژه به بیماران کووید 19 ارائه شد. علاوه بر برداشتن بخش قابل توجهی از بار همه گیری در إستانبول، انها به ارائه خدمات بهداشتی دیگر ادامه دادند.

 "تامین 49 هزار و 202 واکسن"

رئیس بخش پزشکان آقای کالکان اظهار کرد که آنها درمان را تقریبا به 10 هزار شهروندی که از نوامبر 2020 در دوره همگیری مجبور به مراجعت به بیمارستان شدند ارائه دادند . وی گفت: "بیش از دو هزار شهروند به دلیل بیماری کووید در بخش مراقبت های ویژه درمان شدند ، 200 هزار از شهروندان ما درمان را در کلینیک های سرپائی و اتاق اورژانس دریافت کردند."

تا کنون، 49 هزار و 202 واکسن از جمله 22 هزار و 434 واکسن سینوواک و 26 هزار و 768 بیون تک در بیمارستان ما تزریق شد.

"ارائه خدمات بهداشتی به 15 هزار بیمار بین المللی":

علاوه بر نزدیکی به مهمترین دو فرودگاه بین المللی إستانبول، از مهمترین ویژگی های شهر پزشکی تجهیز آن با سه باند پرواز است، این امر طبق آمار در ارائه خدمات پزشکی به 15 هزار بیمار بین المللی کمک کرد. تعدادی از بیماران از جمهوری های ترک زبان مانند ترکمنستان ، ازبکستان و آذربایجان آمدند ، پس از این کشورها ، مصر ، فلسطین ، افغانستان ، عراق و اردن قرار دارند ، پس از این کشورها ، کشورهائی از قاره آفریقا مانند نیجیریه ، الجزایر ، اتیوپی و جیبوتی قرار می گیرند . دوباره، شاهد بیمارانی هستیم از کشورهائی مانند روسیه، اکراین، گرجستان، کشورهائی که تعداد زیادی از بیماران ترک مهاجر دارند مانند ایالات متحده آمریکا، انگلستان و کانادا.

بیمارستان دولتی باشاک شهیر:

یکی از مهمترین بیمارستان های دولتی در إستانبول است، و بیمارستان اصلی شهرداری باشاک شهیر است که منطقه باهچه شهیر به آن تعلق دارد. در اواخر سال 2006 توسط وزارت بهداشت ترکیه افتتاح شد.

این بیمارستان شامل سایر تخصص های پزشکی می شود، و مجهز به مدرن ترین فنآوری ها و دستگاه های پزشکی برای ارائه خدمات در بالاترین سطح به شهروندان است. این بیمارستان ظرفیت پذیرش 100 بیمار برای دریافت درمان دارد، این بیمارستان در فضائی به مساحت 17.219.40 متر مربع ساخته شد و از دو ساختمان تشکیل می شود، ساختمان اول از هفت طبقه و ساختمان دوم از سه طبقه تشکیل می شود، همچنین این بیمارستان شامل یک پارکینگ، واحد تولید برق، ساختمان حراست و واحد مراقبت از کودکان می شود، این امر زیرساخت های ترکیه به طور کلی و شهرداری باشاک شهیر به طور خاص را تقویت می کند .

اتاق های بیمارستان شامل دو تخت برای بیماران، یک تخت برای همراه، حمام، یخچال و سیستم تماس با پرستار می شود، این بیمارستان نیز انترنت رایگان را به بیماران و همراهان آنها ارائه می دهد.

مرکز پزشکی باهچه شهیر:

یکی از مهمترین مراکز پزشکی خصوصی در منطقه باهچه شهیر است که در سال 2014 در فضای به مساحت 873 متر مربع افتتاح شد.

این مرکز در هفت روز هفته از ساعت هشت صبح تا ساعت دوازده شب کار می کند، و شامل 10 کلینیک سرپائی و یک بخش اورژانس می شود.

این مرکز از سه طبقه تشکیل می شود، و خدمات بهداشتی خود را در بالاترین سطح توسط کادر پزشکی متخصص خود ارائه می دهد، تعدادی از مهمترین بخش های موجود در مرکز پزشکی باهچه شهیر به این شرح است: بخش زنان و زایمان، بخش کودکان، بخش داخلی، کلینیک روانپزشکی، کلینیک گوش، حلق و بینی، کلینیک جراحی عمومی، کلینیک مغز و اعصاب، کلینیک چشم، کلینیک ارتوپدی، کلینیک زیبائی، بخش بیهوشی، بخش اورژانس و آزمایشگاه ها.

 

 

منابع: ahaber + wikipedia

ویرایش: damasturk

ادامه مطلب اقرأ أقل

پروژه های برجسته

شروع می شود از

$ 314.400

شروع می شود از

$ 83.000
پروژه های بیشتر

مشاوره فوری املاک و مستغلات

+90 555 160 50 00