شارك في فيسبوك شارك في تويتر شارك في واتساب

مؤسسات آموزشی و دانشگاه ها در منطقه باشاک شهیر 2021

05/09/2023 مناطق و شهرداریهای ترکیه 2907 مؤسسات آموزشی و دانشگاه ها در منطقه باشاک شهیر 2021

عناوین مقاله

علاوه بر تنوع منطقه باشاک شهیر  که از تنوع بافت اجتماعی ساکنان این منطقه ناشی می شود ، باشاک شهیر با میزبانی تعدادی زیادی از امکانات آموزشی متمایز می شود این مسئله باشاک شهیر را به یک قبله گاهی را برای بسیاری از خانواده هایی تبدیل کرده است که به تامین سطح علمی بالا برای فرزندان خود اهمیت می دهند .

منطقه باشاک شهیر شامل بسیاری از امکانات آموزشی دولتی و خصوصی می شود، از مهد کودک و پیش دبستان تا دبیرستانی که در سراسر این منطقه توزیع می شوند. علاوه بر آن، باشاک شهیر به مهمترین مدارس بین المللی إستانبول نزدیک است مانند: مدرسه سفیر در باغجیلار که یکی از نخستین مدارس بین المللی انگلیسی ترکیه در إستانبول می باشد و دارای تاییدیه از وزارت آموزش کاندا می باشد.

 مهمترین مدارس بین المللی در باشاک شهیر:

1- مدارس بین المللی الهدی:

این مدرسه در سال 2019 افتتاح شد، و به آموزش مواد علمی به زبان انگلیسی  و مواد انسانی به زبان عربی می پردازد ، در عین حال به آموزش زبان ترکی به دانش آموزان با توجه به سطح ایشان اهمیت می دهد .

در مورد شعبه این مدرسه در منطقه کیا شهیر وابسته به باشاک شهیر، این شعبه از روش آمریکائی در آموزش پیروی می کند.

2- مدارس بین المللی الاقصی:

این مدارس در شعب خود در باشاک شهیر، از روش آمریکائی پیروی می کنند، و از نخستین مدارسی که در استانبول شروع به فعالیت کرده اند محسوب می شود 2016/ 2017، این مدارس دارای تاییدیه از وزارت آموزش ترکیه با مجوز پیشرفته است، از روش آمریکائی (ماکروهیل) پیروی می کند و به زببان عربی ، قرآن کریم و زبان ترکی اهمیت می دهد .

3- مدارس القدس که برنامه های درسی عربی، انگلیسی و ترکی را آموزش می دهد:

4- مدرسه بین المللی الأوائل:

برنامه درسی لبنانی دو زبانه است، برنامه علمی به زبان انگلیسی ایت و برنامه علوم انسانی به زبان عربی است.

توجه و عنایت به پروژه های آموزشی با در نظر گرفتن اقتتاح چندین مدرسه بین المللی دیگر در این منطقه به وضوح نمایان می شود، مانند مدارس بین المللی الاحسان که شعبه جدیدی در یکی از ساختمانهای مدرسه ترکیه سابق “دوگا كوليجي Doğa Koleji” در منطقه آتاکنت افتتاح کرد که این منطقه نزدیک به باشاک شهیر و بهجت شهیر می باشد، ساختمان آن دارای طراحی زیبا، یک گنبد سفید رنگ، یک کتابخانه با مساحت بالا و آزمایشگاه های علمی می باشد. مدارس الاحسان قبل حوالی سه سال تاسیس شد و یک الگوئی را برای مدارسی که برنامه درسی سه زبانه: انگلیسی، عربی، ترکی را در کنار آموزش قرآن کریم و معارف اسلامی اجرا می کنند ارائه می دهد.

دانشگاه های خصوصی در باشاک شهیر:

باشاک شهیر به دانشگاه بهجت شهیر نزدیک است، این دانشگاه که در سال 1998 تاسیس شد رتبه 37 را در سطح ترکیه به خود اختصاص داده است، و با توجه به معیارهای واقعی برای رقابت داخلی و جهانی، تلاش می کند در سال 2023 یکی از بهترین 500 دانشگاه جهان باشد. همچنین این دانشگاه شعبی متعددی در کشورهای جهان از جمله ایالات متحده امریکا، آلمان، کانادا، جرجستان، چین، ایتالی و جمهوری ترک قبرس شمالی دارد. علاوه بر آن، به مهمترین دانشگاه های خصوصی موجود در منطقه باشاک شهیر را اشاره می کنیم:

آکادمی علوم عرب باشاک شهیر:

آکادمی علوم عربی و اسلامی باشاک شهیر یک مؤسسه آموزش عالی است که به مطالعه علوم اسلامی به صورت تخصصی پس از دبیرستان یا معادل آن می پردازد، این مؤسسه یک آکادمی بین المللی دارای ماهیت مستقل می باشد، و با مهمترین دانشگاه ها و مؤسسات آکادمی جهانی روابط دارد، همچنین این آکادمی با اطراف ترک و در رأس آن ریاست امور دینی روابط قوی دارد.

دانشگاه خصوصی ابن خلدون:

عبارت از یک دانشگاه تاسیس شده با شخصیت حقوقی عمومی است، و مشمول مقررات قانون آموزش عالی شماره 2547 مربوط به مؤسسات آموزش عالی تاسیس شده توسط مؤسسه خدمات جوانان وآموزش ترکیه می باشد. در این دانشگاه، دانشکده های آموزش، ارتباطات، علوم انسانی و اجتماعی، حقوق، علوم سیاسی و مؤسسات علوم اجتماعی و علوم تربیتی وجود دارد.

با توجه به کیفیت آموزشی که دانشگاه ابن خلدون ارائه می دهد و پروژه های تحقیقاتی که آن را اجرا می کند، این دانشگاه دنبال درخشیدن و برجسته شدن به عنوان "یک دانشگاه تحقیقاتی" در ترکیه و جهان است. دانشگاه ابن خلدون (IHU) یک دانشگاه تاسیس شده توسط TÜRGEV می باشد که در سال 2015 افتتاح شد و در سال آموزشی 2017 -2018 آموزش در پردیس جنوبی در باشاک شهیر شروع شد. مجتمع ابن خلدون معروف به نام پردیس شمالی در نزدیکی ورزشگاه فاتح تیریم در باشاک شهیر وبا توجه به معماری عثمانی مدرسه ساخته شد. قرار است 75% دانشجویان از دانشجویان آموزش های عالی (کارشناسی ارشد و دکترا) باشند.

این دانشگاه شامل دانشکده های حقوق، علوم اسلامی، انسانی و اجتماعی، دانشکده پرورش، دانشکده ارتباطات و دانشکده مدیریت می شود.

زبان های آموزش در دانشگاه IHU ترکی، عربی و انگلیسی است، یادگیری این زبان ها الزامیست . علاوه بر زبان های غربی مانند آلمانی، اسپانیائی، روسی و فرانسوی، زبان های شرقی مانند چینی و مالایی به عنوان زبان های اختیاری تدریس می شوند.

همچنین، باشاک شهیر با بزرگترین کتابخانه در إستانبول از دیگر مناطق إستانبول متمایز می شود، که در سال 2019 افتتاح شد و با فنآوری های مدرن برای افراد با نیازهای خاص مجهز می باشد و در یک موقعیت متمایز در وسط پارک ملت قرار دارد.

 

منابع: topinturkey
ویرایش: damasturk

ادامه مطلب اقرأ أقل

پروژه های برجسته

شروع می شود از

$ 315.000

شروع می شود از

$ 83.000
پروژه های بیشتر

مشاوره فوری املاک و مستغلات

+90 555 160 50 00