شارك في فيسبوك شارك في تويتر شارك في واتساب

اماکن گردشگری و تفریحی در منطقه باشاک شهیر 2021

05/09/2023 مناطق و شهرداریهای ترکیه 1748 اماکن گردشگری و تفریحی در منطقه باشاک شهیر 2021

عناوین مقاله

فراوانی اماکن طبیعی شگفت انگیز  و بهترین خدماتی که بازدید کنندگان را قادر به گذراندن اوقاتی خوشی می سازد ، از مهمترین ویژگی های منطقه باشاک شهیر محسوب می شود که آن را به یک مقصدی برای گردشگران مایل به سکونت یا سرمایه گذاری در ترکیه تبدیل کرده است . مناطق زیر از مهمترین مناطق باشاک شهیر هستند که باید از آنها بازدید کرد:

پارک ملت در منطقه باشاک شهیر:

که یکی از بزرگترین پارک ها در اروپا محسوب می شود، روی زمینی به مساحت کلی 360 هزار متر مربع ساخته شد، و در مجاورت میدان بزرگ شهر قرار دارد. دارای یک دریاچه مصنوعی ، یک باغ موضوعی ، بسیاری از گیاهان و درختان ، مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری ، زمین های ورزشی باز ، زمین بازی ها ، اماکن نشیمن ، سالن مطالعه و یک کافه تریا است .

در باغ مرتب آن که مساحت آن به 30 هزار متر مربع می رسد 24 گونه مختلف گل و گیاه وجود دارد، که به آن جلوه زیبا و پر از رنگ های زنده و بوی قشنگی را می بخشد که در اطراف آن پخش می شود.

در چمنزار سبز که مساحت ان به 42 هزار متر مربع می رسد، کودکان اگر مایل باشند می توانند بدوند و لذت ببرند و با بادبادک بازی کنند. همچنین هنگامی که آنها در حال بازی در زمین بازی های ویژه خود هستند، شما می توانید در کامیلیا که دارای اماکن نشیمن مخصوص است استراحت کنید . یک سالن مطالعه ویک کافه تریا وجود دارد، و شما می توانید در  Millet Kıraathane که در کنار حوض بیولوژیکی از چوپ ساخته شد استراحت کنید .

دره آب (sular bahçesi) در منطقه باشاک شهیر:

مساحت این منطقه به 550 هزار متر مربع می رسد ، و با مهندسی معماری استثنائی و فراوانی مسیرهای پیاده روی طولانی متمایز می شود ، همچنین دارای فضاهای سبز به مساحت 46 هزار متر مربع می باشد که خانواده می تواند از آن بازدید کند و از وقت خود لذت ببرد .

در دره سولار شرکت ها، رستوران ها، کافه ها و تاسیسات ورزشی در کنار مسیرهای پیاده روی وجود دارند که می توان از آنجا خرید کرد. این پارک برجسته زیبائی طبیعی را به منطقه باشاک شهیری می بخشد که یکی از شلوغترین مناطق در پر جمعیت ترین شهر کشور محسوب می شود.

در دره سولار نیز 5 مسجد، یک کانال آب طولانی، حوض چه های زینتی در اندازه های گوناگون ، یک آمفی تئاتر ، کافه ها ، رستوران ها و بازارها وجود دارند . علاوه بر آن، یک پارکینگ سرپوشیده با ظرفیت 160 ماشین و یک پارکینگ باز با ظرفیت 85 ماشین برای بازدید کنندگان پارک وجود دارد.

پارک باهچه شهیر:

یکی از جامعترین پارک ها در إستانبول می باشد که بسیاری از مزایا را به میهمانان آن ارائه می دهد. حوض مصنوعی بزرگ در این پارک مساحت 26 هزار متر مربع را به خود اختصاص می دهد. در این پارک، رستوران ها در کنار زیبائی حوض، باشگاه گلف، مسیرهای پیک نیک و زمین بازی های کودکان وجود دارد. کسانی که مایل به گذراندن اوقات فراغت، ورزش و همراهی کودکان خود در یک پیک نیک پیاده هستند به پارک باهچه شهیر می روند که یکی از معروفترین اماکن برای استراحت افرادی محسوب می شود که از مناطق مجاور می آیند .

پارک ملی هوشدیره در منطقه باشاک شهیر:

پارک ملت بر مساحت کلی به اندازه 142 هزار متر مربع ساخته شد، مرکز آن مسجد است که از سه سمت با آب احاطه شده است. مسجدی که با معماری انجام شده برای اولین بار در ترکیه ساخته شد 2500 نفر را در خود جا می دهد.

80 هزار متر مربع فضای سبز، چمنزار های فعالیت ها، حوض چه بیولوژیکی، پارک موضوعی، تعدادی نا محدود از گیاهان ، 900 درخت از 34 گونه مختلف ، مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری ، اماکن مخصوص پیک نیک و یک زمین باسکتبال وجود دارد .

درختان کاج و انواع گوناگون درختان در جنگل وجود دارد که مساحت کل آن 50 هزار هکتار می باشد. در پارک طبیعت که دارای 6 درب است میزهای مخصوص پیک نیک، مسیر دوچرخه سواری و دویدن، زمین بازی های ورزشی باز و زمین بازی های کودکان وجود دارد.

غار یاریمبورگاز در منطقه باشاک شهیر:

در این غار یافته های ما قبل تاریخ وجود دارد که آثار نخستین نشانه های زندگی را نشان نشان می دهد ، اعتقاد می رود که زندگی اولین ساکنانی که در این منطقه مستقر شده بودند به شکار و ماهیگیری وابسته بود .

در آغاز سال 2001، این منطقه به عنوان یک سایت باستانی طبیعی درجه 1 اعلام شد، این مکان از جمله اماکنی است که دوست داران تاریخ  وآثار باستانی باید از آن بازدید کنند .

ورزشگاه المپیک آتاتورک در منطقه باشاک شهیر:

در منطقه اکیتیلی و با فاصله 9 کیلومتری مرکز شهر استانبول واقع می شود، در لیست "ورزشگاه های 5 ستاره" فدراسیون فوتبال اتحادیه اروپا درج شده است. زیرا دارای ابزارهای مناسب همه انواع رویدادهای ورزشی از جمله جایگاه و کلاس های آموزشی می باشد.

ساخت ورزشگاه المپیک آتاتورک که بزرگترین پروژه پارک المپیک است در سال 1999 و در مساحت 584 هکتار شروع شد. ساخت ورزشگاه در سال 2002 به پایان رسید، و ظرفیت آن 82576 نفر است و دارای یک پارکینگ با ظرفیت 18900 می باشد.

ورزشگاه فاتح تیریم در منطقه باشاک شهیر:

یک مرکز ورزشی مهم است که در 26 جولای سال 2014 افتتاح شد، ظرفیت آن 17300 تماشاگر است، و میزبان باشگاه فوتبال استانبول باشاک شهیر می باشد. این ورزشگاه بر روی مساحت 160000 متر مربع ساخته شد، این ورزشگاه در طول سال میزبان بسیاری از  مسابقات است . یک ورزشگاه بسیار بزرگ است. در 26 جولای سال 2014 و پس از 16 ماه از کارهای ساخت افتتاح شد. به نام مربی ترک وقت فاتح بیریم نامگذاری شد که نه بازی کرد و نه باشگاه باشاک شهیر مدیریت می کرد.

 نحوه دسترسی به ورزشگاه فاتح تیریم:

ورزشگاه فاتح تیریم در حاشیه شمالی استانبول واقع می شود، و دور از استادیوم المپیک آتاتورک نیست . فاصله آن تا مرکز إستانبول (مانند سلطان احمد، میدان تکسیم) حوالی 25 کیلومتر است.

این ورزشگاه در کنار بزرگراه واقع می شود بنا بر این، با ماشین به راحتی می توان به آن رسید.

همچنین دسترسی به استادیوم با وسایل حمل و نقل عمومی کاری سختی نیست. ایستگاه متروی باشاک شهیر متروی کنت با فاصله کمتر از 30 دقیقه پیاده روی تا ورزشگاه واقع می شود.

 

 

 منابع: neredekal + stadiumguide
ویرایش: damasturk

 

ادامه مطلب اقرأ أقل

پروژه های برجسته

شروع می شود از

$ 313.000

شروع می شود از

$ 83.000
پروژه های بیشتر

مشاوره فوری املاک و مستغلات

+90 555 160 50 00